پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۸

علی ربیعی چهارشنبه شب در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی افزود: در زمان حاضر هر کاری که بخواهیم در خصوص اشتغال…

علی ربیعی چهارشنبه شب در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی افزود: در زمان حاضر هر کاری که بخواهیم در خصوص اشتغال و بیکاری انجام دهیم، تبعاتی در جامعه خواهد داشت.

وی گفت: هیچ برنامه اقتصادی در جامعه بدون تبعات اجتماعی و سیاسی نیست و امروز اقتصاد به یکی از دغدغه های جامعه تبدیل شده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: متاسفانه جامعه ما جامعه ای تولید محور نبوده و در هشت سال گذشته به جامعه ای رانتی تبدیل شده است و برای آنکه اقتصاد را رونق بخشیده و بیکاری را کاهش دهیم باید به اقتصاد تولید محور روی بیاوریم.

وی افزود: اشتغال موضوعی اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی و مرتبط با نظام است و باید برای رفع بیکاری سیمای اشتغال را در کشور مطالعه و مورد بررسی قرار دهیم.

ربیعی گفت: تاکنون موفق شده ایم 84 هزار میلیارد ریال از منابع بانکی را برای سرمایه گذاری در کشور خارج کنیم و سهم استان از این سرمایه گذاری تا دو برابر قابل افزایش است، اما در این راه باید آرام حرکت کنیم چرا که حق اشتباه نداریم.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: از محل هدفمندی یارانه ها نیز 50 هزار میلیارد ریال به تولید اختصاص داده ایم بخشی از آن صرف تعمیر و نگهداری تاسیسات وزارت نیرو خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر روز چهارشنبه وارد تبریز شد و در مدت دو روز اقامت خود در این شهر نشستی با مدیران تابعه این وزارتخانه در منطقه شمال غرب کشور خواهد داشت.

ربیعی در ادامه برنامه های خود در کلانشهر تبریز از بیمارستان عالی نسب بازدید و خط تولید محصولات پودری صنایع شرکت پگاه را افتتاح خواهد کرد.

وی همچنین مرکز فنی و حرفه ای در این شهر را افتتاح و از مرکز شیرخوارگاه بهزیستی بازدید خواهد کرد.

بازدید از شرکت داروسازی زهراوی (پرده برداری از خط تولید داروهای بیوتکنولوژی) و شرکت داروسازی شهید قاضی طباطبایی برنامه های پایانی سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تبریز خواهد بود.

587/7233 ** 1552

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.