جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۴۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمود حجتیˈ در حاشیه بازدید از این مجتمع تولیدی اظهار داشت: دولت از چنین واحدهایی که فعالیت اقتصادی دارند…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمود حجتیˈ در حاشیه بازدید از این مجتمع تولیدی اظهار داشت: دولت از چنین واحدهایی که فعالیت اقتصادی دارند و می توانند صادرات هم داشته باشند حمایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع تولید قارچ قمشه نیز از جمله واحدهایی است که امکان صادرات را دارد و باید مسوولین سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه به همراه سازمان صنعت، معدن و تجارت زمینه ای فراهم کنند که این مجتمع بتواند محصول تولیدی خود را صادر کند.

حجتی ادامه داد: هم اکنون این مجتمع با ظرفیت یک هزار و 500 تن تولید، 49 کارفرما دارد و همین موضوع بر روند تولیدی تاثیر منفی گذاشته و موجب افزایش هزینه ها می شود بنابراین بهتر است هرچه زودتر یک مدیریت مشخص و واحد برای آن تعریف شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه مجتمع تولید قارچ قمشه در زمینی به وسعت 9.1 هکتار احداث شده است، خاطرنشان کرد: در این مجتمع 49 واحد پرورش تولید قارچ فعال است.

سیدافشین صفوی با بیان اینکه حدود 28 میلیارد ریال به دانش آموخته گان بخش کشاورزی با اولویت خانم ها تسهیلات پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: 12واحد این مجتمع آماده افتتاح و بهره برداری می باشد و بقیه واحدها نیز پیشرفتی در حدود 50 تا 70 درصد دارد.

هم اکنون 13 واحد صنعتی مکانیزه و 15 واحد نیمه صنعتی یا سنتی پرورش قارچ در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه حدود یک هزار و 400 تن قارچ از این واحدها تولید می شود.

بخش ماهیدشت با 25 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

7458/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.