چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۴:۵۱

به گزارش ایرنا، الوان در این دیدار که عصر سه شنبه در آنکارا برگزار شد، ضمن استقبال از سفر واعظی به ترکیه و…

به گزارش ایرنا، الوان در این دیدار که عصر سه شنبه در آنکارا برگزار شد، ضمن استقبال از سفر واعظی به ترکیه و اهمیت توسعه روابط دو کشور در زمینه های مختلف، بر جایگاه و نقش صنعت حمل و نقل هوایی، جاده ای، دریایی و راه آهن تأکید کرد.

وی با اشاره بر ضرورت همکاری ها با توجه به همسایگی ایران و ترکیه برای گسترش شبکه حمل و نقل جهت توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری، توضیحاتی در زمینه سیاست ها و اقدامات دولت ترکیه برای سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل، بنادر و کشتیرانی ارائه و آمادگی کشورش برای همکاری مشترک در زمینه های فوق را با کشورمان اعلام کرد.

وزیر حمل و نقل ترکیه با تصریح بر اینکه روابط تجاری بین همسایگان بایستی در بالاترین سطح باشد، گفت: در زمان حاضر در ترکیه بیش از 35 میلیون کاربر اینترنت و متجاوز از 70 میلیون مشترک تلفن همراه وجود دارد که از خدمات اینترنت پرسرعت استفاده می کنند.

وی همچنین در مورد سرمایه گذاری های زیرساخت در این بخش توضیحاتی ارائه کرد.

واعظی نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت روابط دو کشور به جایگاه حمل و نقل در مناسبات دو جانبه و همکاری های زیربنایی در بخش های مورد بحث و همچنین پیشرفت های کشورمان در این زمینه ها خاطر نشان کرد: باتوجه به نقش حیاتی این بخش در توسعه اقتصادی دو کشور بایستی در جهت رفع موانع و مشکلات احتمالی فی مابین تلاش کرد و جایگاه ایران و ترکیه را در منطقه به سطح مطلوب ارتقا داد.

وی ضمن تأکید بر عزم دولت جدید ایران برای افزایش سطح روابط دو کشور و با یادآوری سفر سال گذشته نخست وزیر ترکیه به تهران و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، به سفر رییس جمهوری کشورمان به ترکیه در آینده نزدیک اشاره و اظهار داشت: برای رسیدن به هدف گذاری توافق شده بین رهبران دو کشور ضرورت دارد هم افزایی و تقویت توانایی های دو طرف برای تحقق برنامه های توافق شده بین دو کشور صورت پذیرد.

خاورم**230**1504

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.