پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۰

ˈمصطفی پورمحمدی ˈ روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: گروهی در داخل و خارج از کشور اموال زنجانی را رصد…

ˈمصطفی پورمحمدی ˈ روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: گروهی در داخل و خارج از کشور اموال زنجانی را رصد می کنند و این موضوع با کمک دفاتر خارج از کشور پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه با بانک های مختلف، رایزنی هایی صورت گرفته و هیات هایی به خارج اعزام شده تا اموالی که شناسایی شده را کنترل و مدیریت کنند و اموال جدید این فرد نیز مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، پرونده بابک زنجانی با عنوان یکی از بدهکار بزرگ بانکی در دست بررسی قضایی است.

وزیر دادگستری همچنین درباره پرونده ای موسوم به ˈم. رˈ یکی از مدیران سابق دولت نیز گفت: این پرونده که نام برخی افراد دیگر نیز در آن مطرح شده اکنون در دادگاه در حال پیگیری است.

پورمحمدی،در پاسخ به سوالی پیرامون پرونده های مفاسد اقتصادی نیز گفت:دولت یازدهم تمام توان خود را به کار گرفته است تا فسادی در زمینه مسائل اقتصادی صورت نگیرد.

وزیر دادگستری گفت: اراده این دولت مقابله جدی با فساد است و بخشی از آن کنترل کارکنان و مدیران می باشد و برای بهبود سلامت اداری، شفاف سازی و سیستم سازی باید دولت الکترونیک تقویت شود که تحقق این مهم باعث کاهش فساد خواهد شد.

پورمحمدی گفت:دولت همکاری کاملی با قوه قضاییه برای رسیدگی پرونده های فساد اقتصادی دارد و قوه قضاییه نیز اراده جدی برای مقابله با این پرونده ها دارد.

وی تاکید کرد: پرونده های فساد اقتصادی با جدیت و سرعت در حال رسیدگی است و دولت هم دستورداده هر اطلاعاتی که دادسراها و دادگاه ها نیاز دارند، در اختیار محاکم قضایی قرار گیرد.

وزیر دادگستری درباره فعالیت سازمان تعزیزات حکومتی در ماه مبارک رمضان نیز به ایرنا گفت: سازمان تعزیزات حکومتی مراقبت و تحرک بیشتری در این ماه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، وزیر دادگستری برای شرکت در آیین بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل به شهرکرد سفر کرد.

7359/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.