دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت فولاد کشور از صنایع پایه‌ای کشور است اما متاسفانه به خاطر مسائل اتفاق افتاده در سال‌های…

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت فولاد کشور از صنایع پایه‌ای کشور است اما متاسفانه به خاطر مسائل اتفاق افتاده در سال‌های گذشته برخی از حلقه‌های زنجیره‌های تولید فولاد یا به موقع نبوده یا با تحریم مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه اصفهان، نعمت‌زاده اظهار کرد: طرح‌های افتتاح شده با کمبود مواد اولیه روبرو هستند، به همین دلیل باید کل زنجیره تولید فولاد را متعادل و هم‌وزن پیش ببریم.

وی با بیان اینکه معدن سنگ آهن در کشور وجود دارد، گفت: امسال باید حدود 16 میلیون تن فولاد خام تولید کنیم و به همین دلیل باید امسال و سال آینده گندله وارد کشور کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان و بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در خاورمیانه است.

نعمت‌زاده با بیان اینکه کشور از لحاظ دانش فنی در ساخت تجهیزات خودکفا‌ست، گفت: مدیران باید جسارت بیشتر و متکی به توانایی‌های داخل باشند. همچنین به تولید و اشتغال و صادرات غیرنفتی اتکا کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.