چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۸

وزیر نیرو گفت: استان زنجان به لحاظ زیرساخت‌های موجود از جایگاه خوبی در صنعت برق برخوردار است و در آینده نزدیک 2500 مگاوات…

وزیر نیرو گفت: استان زنجان به لحاظ زیرساخت‌های موجود از جایگاه خوبی در صنعت برق برخوردار است و در آینده نزدیک 2500 مگاوات به ظرفیت تولید برق استان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، “حمید چیت‌چیان” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه استان زنجان در مسیر اصلی شبکه برق کشور قرار گرفته است، لذا طی سال‌های قبل نیز ظرفیت قابل توجهی در تولید برق منطقه انجام شده است.

وی افزود: طی هفته گذشته نیز عملیات احداث دومین نیروگاه زنجان به زمین زده شد که این نیروگاه در فاز اول 500 و در فاز دوم یک‌هزار مگاوات برق تولید خواهد کرد.

چیت‌چیان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در پروژه‌های بعدی از نیروگاه‌های کلاس “اف” که دارای راندمان بالاتری نسبت به نیروگاه‌های موجود برخوردار است، استفاده می‌شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه صنایع بزرگ و کارخانجات اصلی برای پشتیبانی برق در استان زنجان وجود دارد، گفت: وجود کارخانجات ترانسفو، پارس‌سوئیچ و سیم و کابل ابهر نمونه‌ای از این آمادگی در سطح استان زنجان است و باعث شده تا برق زنجان از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار باشد.

چیت‌چیان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت صنایع بزرگ در تولید انرژی برق مورد توجه ویژه قرار دارد، خاطرنشان کرد: این ایده مطرح است که در صورت امکان از پشت‌بام صنایع بزرگی که دارای سالن‌های وسیع هستند برای نصب واحدهای فتو ولتاییک استفاده کنیم که این طرح در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.