پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۸

وزیر کشور در حاشیه رونمایی از 20 عنوان کتاب در حوزه مواد مخدر، از تشکیل کارگروه ویژه با همکاری دستگاه‌ها برای حجاب و…

وزیر کشور در حاشیه رونمایی از 20 عنوان کتاب در حوزه مواد مخدر، از تشکیل کارگروه ویژه با همکاری دستگاه‌ها برای حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص نامگذاری سال 93 با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ در خصوص برنامه‌های فرهنگی وزارت کشور برای امسال، گفت: در سال جدید بحثی را مطرح کردیم و دستوراتی داده شده و گزارش‌های خوبی نیز آماده شده و شورای اجتماعی ماموریت یافته بحث‌های هماهنگی در امور فرهنگی و اجتماعی را با جدیت بیشتری پیگیری کند

وی افزود: برای اجرایی و عملیاتی کردن دستورات و تبیین سیاست‌های اعلام شده بازرسانی با تعیین شاخص‌هایی، از دستگاه‌های مختلف بازرسی کرده و گزارشات را پیگیری می‌کنند.

وزیر کشور ادامه داد: سال 93 به دنبال آن هستیم تا بحث عفاف و حجاب را به عنوان یکی از دستورات مهم و همچنین بحث امر به معروف و نهی از منکر را با تشکیل کارگروه ویژه‌ای در دستور کار قرار دهیم. براین اساس مقرر شده نشستی با اهل فرهنگ و افرادی که دارای اندیشه‌های نو و تجربیاتی در این زمینه هستند داشته باشیم و با یک حرکت جمعی و همکاری همه دستگاه‌ها مباحث عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به نقش مردم در مباحث فرهنگی تصریح کرد: اگر نتوانیم در این حوزه از حضور مردم و مشارکت آن‌ها استفاده کنیم به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید، ضمن آنکه در تبیین برنامه‌های فرهنگی نقش رسانه‌ها و مطبوعات از جمله رادیو و تلویزیون و سایررسانه‌های جمعی بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.