شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش ایرنا ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ ظهر شنبه در حاشیه نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد درجمع خبرنگاران اظهارکرد: تکفیری ها که…

به گزارش ایرنا ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ ظهر شنبه در حاشیه نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد درجمع خبرنگاران اظهارکرد: تکفیری ها که در برخی نقاط عراق ایجاد ناامنی کرده اند، به هیچ وجه نمی توانند وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شوند.

وی اضافه کرد: با همت و هوشیاری نیروهای نظامی، سپاه پاسداران و دیگر نیروها امنیت کامل بر مرزها حاکم است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

* نیروی نظامی به عراق اعزام نمی کنیم

وزیر کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امنیت پایدار در کشورهای همسایه بخصوص عراق مشاوره های لازم را ارائه می کند و از آن دریغ نخواهد کرد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: با وجود این، جمهوری اسلامی ایران هیچ نیروی نظامی برای کمک به برقراری امنیت به کشورهای همسایه از جمله عراق اعزام نخواهد کرد.

وی افزود: مردم عراق با عزم ملی و براساس فتوای مراجع و علمای خود علیه تکفیریها بپا خاسته و قطعا این گروه افراطی را از پا درخواهند آورد.

*اعتبار 100 هزار میلیارد ریالی برای مدیریت بحران

وزیر کشور گفت: براساس قانون بودجه سال 93 حدود 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای سازمان مدیریت بحران کشور تصویب شده است.

رحمانی فضلی افزود: این اعتبار در اختیار سازمان مدیریت بحران وزارت کشور برای اجرای طرح های پیشگیری از حوادث طبیعی و کمک به خسارت دیدگان ناشی از این حوادث قرار می گیرد.

* لایحه جدید تقسیمات کشوری در راه هیات دولت

وزیر کشور گفت: لایحه جدید تقسیمات کشوری براساس نیازسنجی موجود کشور بزودی در هیات دولت طرح خواهد شد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: این لایحه پس از تصویب در هیات دولت، برای تصویب نهایی در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: هرگونه تصمیم درخصوص تقسیمات کشوری تا پیش از تصویب لایحه مزبور در مجلس شورای اسلامی و ارائه آن به دولت ممنوع خواهد بود.

وی افزود: پس از تصویب قانون تقسیمات کشوری، در زمینه ارتقای برخی مناطق تصمیم گیری خواهد شد.

*تایید عملکرد نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی

وزیر کشور از عملکرد استاندار خراسان شمالی به عنوان نماینده عالی دولت در این استان در مدت 9 ماهه انتصاب وی ابراز رضایت کرد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: مدیریت ارشد خراسان شمالی به عنوان نماینده عالی دولت در استان در بخش های زیرساختی، هزینه کرد اعتبارات عمرانی و سایر بخش ها عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته است.

وی اضافه کرد: همچنین با مدیریت استاندار خراسان شمالی این استان در جذب اعتبارات عمرانی نیز موفق عمل کرده و در زمینه اجرای مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب نیز کارکرد مدیریت ارشد استان مورد تایید است.

وی افزود: در مجموع در بررسی و نظارت وزارت کشور از عملکرد استاندار خراسان شمالی، کارکرد مدیریت ارشد استان قابل قبول بوده است.

وزیر کشور عصر روز گذشته به استان خراسان شمالی سفر کرده است که شرکت در نشست های شورای اداری، شورای تامین و ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این استان از برنامه های سفر دوروزه وی است. ک/3

2712/626/330

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.