شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر جمعه پس از بازدید از مرزهای استان کردستان در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران افزود:…

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر جمعه پس از بازدید از مرزهای استان کردستان در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران افزود: امروز در معیت نمایندگان مردم، مسوولان سیاسی و امنیتی و استاندار کردستان از مناطق مرزی کردستان بازدید کردیم و از نزدیک با وضعیت منطقه آشنا شدیم.

وی گفت: قبلا در این خصوص در کارگروه مرزها تصمیماتی اتخاذ شده بود که لازم بود خودم بیایم و از نزدیک منطقه را ببینم.

وی با اشاره به اینکه در این بازدید بازارچه ها و معابر تجاری را از نزدیک دیدیم، گفت: لازم بود اینجا هماهنگی های بیشتری در بازارچه ها بین مسوولین ایجاد شود و استاندار به عنوان محور کار قرار گیرد و دستورات لازم را برای بیشتر فعال کردن اعمال نماید.

وزیر کشور با اشاره اینکه هماهنگی خوبی میان مسوولان استان وجود دارد، گفت: در سایه این هماهنگی ها به نظر می رسد که موضوعات کارگروه ویژه مرزها به سرعت شکل بگیرد.

رحمانی فضلی بر سرمایه گذاری های بیشتر در زمینه ارایه خدمات مناسبتر در مرزهای استان تاکید کرد و گفت: خدمات بهتر و مناسب تر به افرادی که به مناطق مرزی می روند و یا قصد عبور از مرز را دارند باید ارایه شود.

وزیر کشور در خصوص ایجاد معابر مرزی در مناطق مرزی برای مرزنشینان نیز گفت: پیشنهاداتی در نقاط مختلف مطرح شده و نمایندگان هم پیگیر هستند که نیاز به بررسی کارشناسی بیشتری دارد و در جلسه شورای اداری استان و همچنین در جلسات تهران پیگیری خواهیم کرد و تصمیم نهایی را اتخاذ می کنیم.

رحمانی فضلی همچنین در مورد وضعیت امنیت استان کردستان نیز گفت: امنیت استان کردستان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

وزیر کشور به منظور بازدید از مرزهای استان، شرکت در جلسه شورای اداری و شورای مبارزه با مواد مخدر و همچنین شرکت ایین صبحگاه مشترک نیروی های مسلح به سنندج سفر کرده است.ک/2

7346/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.