سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۵

مدیرکل محیط زیست استان قزوین با اشاره به اینکه در محیط زیست طبیعی ارتقاء وضعیت مناطق حفاظت شده در دستور کار است، گفت:…

مدیرکل محیط زیست استان قزوین با اشاره به اینکه در محیط زیست طبیعی ارتقاء وضعیت مناطق حفاظت شده در دستور کار است، گفت: در حال حاضر میزان وسعت مناطق حفاظت شده استان مطلوب نیست و پناهگاه حیات وحش و پارک ملی در استان وجود ندارد که باید این وضعیت ارتقاء یابد.

صدرالدین علیپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قزوین، اظهار کرد: در سفر استانی رئیس جمهور گذشته ارتقاء مناطق طارم و الموت به مناطق حفاظت شده به تصویب رسید و به دبیرخانه شورای عالی محیط زیست ارسال شد که در صورت اجرا امکانات ویژه‌ای برای جلوگیری از تخریب محیط زیست فراهم می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین از راه‌اندازی اکوتورها در مناطق گردشگری و زیستگاه‌های حیات وحش استان با حفظ امنیت کامل برای حیات وحش خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم با راه‌اندازی اکوتورها در الموت افراد بیشتری برای دیدن وحوش به مناطق طبیعی استان راغب شوند.

علیپور از افزایش 15 درصدی وحوش نظیر قوچ و میش، کل، بز و گونه‌های شاخص پرنده در آخرین سرشماری تابستانه حیات وحش در مناطق حفاظت شده باشگل، شکار و تیراندازی ممنوع رودبار الموت شرقی و غربی، طارم سفلی، آوج و آبگرم خبر داد که در مساحتی بالغ بر 426 هزار و 821 هکتار از اراضی مناطق، توسط 137 نفر روز انجام شده است.

وی صیانت از هما به عنوان شاخص تنوع زیستی استان را از اهداف مهم اداره کل حفاظت محیط زیست استان برشمرد.

حفاظت محیط زیست بر استخرهای پروش ماهی نظارت دارد

علیپور اعلام کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست بر استخرهای پرورش ماهی کنترل و نظارت دارد.

وی عمده استخرهای پرورش ماهی در رودخانه‌های استان را در الموت ذکر کرد و ادامه داد: دو مشکل عمده برای استخرهای پرورش ماهی در الموت وجود دارد که ورود گونه‌های پرورشی مهاجم و آلودگی غذایی استخرها و انتقال آن به آب رودخانه‌ها از آن جمله است که با استفاده از فیلترهای مخصوص و استاندارد این آلودگی‌ها باید برطرف شود.

دستگاه‌های اجرای برای ساماندهی پساب‌های بیمارستانی دست به کار می‌شوند

علیپور با مهم خواندن ساماندهی زباله و پساب‌های بیمارستانی تصریح کرد: با تشکیل کارگروهی از متخصصان، شناسایی بیمارستان‌ها و مطب‌های استان که زباله‌های غیربهداشتی تولید می‌کنند آغاز شده است که با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی استان از جمله معاونت سیاسی استانداری، دادگستری، دادسرا و دانشگاه علوم پزشکی تا یک ماه دیگر اطلاعات لازم برای ساماندهی اصولی زباله‌های بیمارستانی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *