دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۸

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، محمدعلی توحیدی شامگاه یکشنبه در جلسه‌ای که با حضور مدیران شعب بانک‌ها و صندوق‌های مالی و…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، محمدعلی توحیدی شامگاه یکشنبه در جلسه‌ای که با حضور مدیران شعب بانک‌ها و صندوق‌های مالی و اعتباری استان به منظور بررسی راهکارهای عملی برای وصول معوقات بانک‌ها تشکیل شد، اظهار کرد: منابع دولت‌ها، ملت‌ها و جوامع محدود است و باید مدیریت شوند تا بهترین بهره‌وری و بهینه‌ترین نتیجه به دست آید.

وی با بیان اینکه منابع خوبی در کشور وجود دارد و سرمایه‌های مناسبی هم در اختیار مردم است، گفت: خطوط اعتباری خوبی از جانب دولت برای عمران و آبادانی کشور تامین شده است که اگر این منابع به خوبی مدیریت شوند، نتایج و تاثیرات بسیار مطلوبی به دنبال خواهد داشت، ولی اگر یک جا رسوب کنند، سبب بروز مشکلات، فساد و گرفتاری می‌شود .

فرماندار کرمان افزود: هنر مدیران این است که بتوانند چرخه پولی بین دولت، بانک‌ها، مراکز تولیدی و خصوصی را به خوبی طراحی و اجرا کنند.

توحیدی با بیان اینکه از طریق منابع دولتی و یا منابع بانکی تاکنون پروژه‌های خوبی انجام شده است، گفت: پروژه مسکن مهر، بهسازی مسکن روستایی، پروژه‌های شهرک‌های صنعتی، تغییر سیستم مزارع کشاورزی، راه‌اندازی دامداری و دامپروری و مرغداری‌ها از جمله این طرح‌ها به شمار می‌روند.

وی با اشاره به مطالبات زیاد بانک‌ها خاطرنشان کرد: 82 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانک‌ها است که رقم بسیار بالایی است، این تقریبا پولی است که در چند سال قبل پایه پولی وکل دارایی کشور را تشکیل می‌داد .

فرماندار کرمان با تاکید بر لزوم اصلاح این روند افزود: حال اگر مشخص شود که مبلغ زیادی از این پول تنها در دست چند نفر است، نادرست بودن این وضعیت بیشتر نمایان می‌شود.

توحیدی گفت: مطالبات معوق بانکی در شرایط وصول تاثیر بسیار مثبتی در کسب و کار و توسعه کشور و  استان داشته باشد، لذا باید همت مسئولان در بازگرداندن این مبلغ جدی باشد.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان کرمان گفت: مبلغ 1582 میلیارد تومان از این مطالبات مربوط به استان کرمان است که در شرایط بازگشتن به چرخه بانکی، می‌تواند اشتغال مناسبی در استان ایجاد کند.

توحیدی خواستار همکاری دستگاه‌هایی شد که افرادی را برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌کنند و اظهار کرد: اداراتی مانند مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی و غیره باید با شناخت بیشتری متقاضیان را به بانک‌ها معرفی کند و در شرایط عدم بازگرداندن بدهی همکاری لازم را با بانک‌ها به منظور وصول مطالباتشان انجام دهند .

وی خاطرنشان کرد‌: مدیران بانک‌ها لیست کاملی از بدهکاران را ارائه دهند تا با توجه به وثیقه‌های بانکی و نیز میزان بدهی آنها تصمیم لازم درباره نحوه بازپس‌گیری بدهی آنها اتخاذ شود.

انتهای پیام/ م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.