جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، حسين احمدي نياز ظهر امروز در جريان برگزاري نشست اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج با كودكان شين آبادي و…

به گزارش خبرنگار مهر، حسين احمدي نياز ظهر امروز در جريان برگزاري نشست اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج با كودكان شين آبادي و والدين آنها و همچنين كودكان روستاي نشكاش مريوان و پدران آنها در سنندج اظهار داشت: وضعيت كنوني كودكان شين آباد به نمادي عيني در راستاي دفاع از حضور مردم به ويژه كودكان در منطقه تبديل شده است.

وي ادامه داد: به هر حال آنچه كه امروز در خصوص كودكان روستاي شين آباد بايد گفت اين است كه به هر حال قصوري از سوي مسئولان آموزش و پرورش صورت گرفته و در همين راستا انتظار مي رود كه مسئولان پاسخگوي اين قصور و كم كاري باشند.

وكيل كودكان روستاي شين آباد عنوان كرد: پاسخگو بودن مسئولان و مديران كشور در راستاي كمك به وضعيت اين كودكان از جمله اوليه ترين خواسته هاي والدين آنهاست و پيگيري حقوق اين موضوع نيز از دو سال قبل تاكنون با جديت هر چه تمامتر دنبال و پيگيري مي شود.

وي با بيان اينكه تاكنون هر كدام از اين كودكان بالغ بر 30 بار تحت عمل جراحي قرار گرفته اند، افزود: وضعيت جسمي آنها به گونه اي است كه بايد تا چند سال آينده بارها نيز مورد عمل جراحي قرار گيرند و در همين راستا انتظار مي رود كه مسئولان به فكر آنها بوده و كودكان شين آبادي را مورد حمايت خود قرار دهند.

احمدي نياز با اشاره به وعده هاي داده شده در راستاي دفاع از حقوق كوكان روستاي شين آباد گفت: با توجه به اينكه جمهوري اسلامي ايران نيز كنواسيون بين المللي حقوق كودك را امضا كرده است بنابراين بايد به مفاد آنها متعهد بوده و از حق و حقوق كودكان دفاع كند.

وي همچنين با اشاره به حضور كودكان روستاي نشكاس مريوان كه سال گذشته در جريان انفجار مين زخمي شدند، گفت: اين كودكان نيز قرباني آثار به جايي مانده از جنگ شدند و متاسفانه طي يك سال اخير به وضعيت آنها رسيدگي نشده است.

وكيل پايه يك دادگستري به موضوع شوخان دختر بچه ديواندره اي كه به دليل قصور پزشكي با مشكل بينايي مواجه شده است، اشاره كرد و اظهار داشت: قصور پزشكي يكي از مشكلات جدي در استان و منطقه است و انتظار مي رود كه اين وضعيت با نظارت مستمر و بهتر ساماندهي شود.

وي در پايان ضمن تقدير از اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج، گفت: شورا يك نهاد مردمي و انجام دادن حركت هاي اين چنين نيز مورد تقدير است و انتظار مي رود كه اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج بتوانند در راستاي عمل به رسالت خود در اين زمينه با جديت بيشتري فعاليت كنند.

كودكان روستاي شين آباد و همچنين كودكان روستاي نشكاش مريوان امروز مهمان اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج بودند و قرار است كه بعد از ظهر جمعه در مراسم روز كودك در سنندج شركت كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.