جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۴:۱۵

 به گزارش خبرنگار مهر، حسین محمدی شامگاه پنجشنبه در پایان بازدید از طرح زهکشی اراضی آبگیر ملاکلا- برج خیل شهرستان سیمرغ با اشاره…

 به گزارش خبرنگار مهر، حسین محمدی شامگاه پنجشنبه در پایان بازدید از طرح زهکشی اراضی آبگیر ملاکلا- برج خیل شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برای تخلیه روان آب باید سازه ای ساخته می شد، اظهارداشت: احداث سردهنه مانع جمع شدن آب شده است و همچنین با ایجاد این سردهنه، کشت دوباره در این منطقه انجام می شود.

وی بیان کرد: با اجرای طرح زهکشی 8 هزار و 400 هکتار از اراضی مناطق سیمرغ، سوادکوه، قائم شهر و بابل در بر گرفته است.

همچنین مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور آب و خاک دلتا با بیان اینکه با بیان اینکه اجرای پروژه با دو لوله به قطر 1200 میلی متر برای خروج آب احداث شد، اظهارداشت: این پروژه ظرف مدت هشت ماه با هزینه یک میلیارد و 700 میلیون تومان با طول 1050 متر توسط پیمانکار شرکت مختصات شمال انجام شد.

غلامرضا میرزایی مشکلات زهکشی در منطقه را عدم لایروبی آببندان ها، استفاده از بندهای آبگیری غیر اصولی، عدم لایروبی طهکش ها، نبود زهکش های مناسب داخل مزرعه بدلیل عدم اجرای تجهیزات و نوسازی در اراضی سنتی شالیزاری و نبود خروجی مناسب هرز آبهای منطقه به رودخانه تلار عنوان کرد.

وی از مطالعات اجرای طرح یکپارچه سازی، تجهیز و نوسازی اراضی خبر داد و افزود: طرح یکپارچه سازی در سال آینده عملیاتی می شود.      
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.