یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۵

‌مدیر عامل شهر جدید هشتگرد گفت: تکمیل پروژه‌های ملی این شهر بدون تامین منابع آبی مورد نیازامکان‌پذیر نیست. محمد رضا توکلی، در گفت…

‌مدیر عامل شهر جدید هشتگرد گفت: تکمیل پروژه‌های ملی این شهر بدون تامین منابع آبی مورد نیازامکان‌پذیر نیست.

محمد رضا توکلی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هرچند وضعیت کم‌آبی در اکثر مناطق استان مشکل‌ساز شده اما این بحران در شهر جدید هشتگرد از خط قرمز نیز عبور کرده است.

وی افزود: در حال حاضر روند اجرای برخی از پروژه‌های ملی این شهر از جمله مسکن مهر و قطار شهری به علت کمبود آب با مشکل روبه رو شده است‌.

توکلی خاطرنشان کرد: بدون شک خرید تانکری آب به هیچ وجه نیاز منابع آبی این شهر را تامین نمی‌کند و تنها مرتفع کننده بخشی از نیاز آب شرب مردم خواهد بود.

وی ادامه داد: خرید تانکری آب و انتقال تانکرهای آب از فواصل دور به شهر جدید هشتگرد مشکلات زیادی داشته و هزینه زیادی به مردم متحمل می‌کند.

توکلی تصریح کرد: مشکل آب در شهر جدید هشتگرد به قدری جدی است که حتی امکان تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز و درختان کاشته شده در برخی از مناطق این شهر نیز وجود ندارد و این درختان در معرض خشک شدن قرار دارند‌.

مدیر‌عامل شهر جدید هشتگرد گفت: علاوه بر این به دلیل مشکل کمبود آب شهرداری ناچار شده به جای کاشتن علف و زیباسازی معابر به واسطه کاشت گل و درختان جدید اقدام به زیباسازی فضاهای شهری به طرق دیگر نماید.

این مسئول تصریح کرد:وجود فضای سبز یکی از الزامات زندگی امروز مردم در فضاهای شهری است؛ چراکه وجود درختان علاوه بر این که به حفظ پاکی هوا کمک می‌کند باعث شادابی روح و افزایش ضریب سلامت جسمی شهروندان نیز می‌شود.

توکلی در پایان گفت: با توجه به شرایط موجود باید هر چه سریع‌تر نسبت به تخصیص حق‌آبه شهر جدید هشتگرد اقدام شود تا وضعیت منابع آبی این شهر از حالت بحرانی خارج شود .

گفتگو

خبرنگار: 1

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.