شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۸

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سالانه یک میلیارد مترمکعب آب در استان بیلان منفی داریم،…

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سالانه یک میلیارد مترمکعب آب در استان بیلان منفی داریم، گفت: زلزله خاموشی استان کرمان را در کمین است و این یعنی یک فاجعه انسانی بزرگ.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کویر، دکتر محمد رضا پورابراهیمی دیشب در جمع مردم شهرستان راور با اشاره به اینکه 95 درصد از آب استان برای مصرف کشاورزی استفاده می‌شود، گفت: نمی‌توانیم اجازه دهیم در جایی که مردم برای تامین آب شرب دچار مشکل هستند، کشاورزی به صورت غرق آبی انجام شود.

وی با بیان اینکه وضعیت آب استان کرمان از مرز بحران گذر کرده و به فاجعه نزدیک می‌شود، افزود: آبیاری به صورت غرق آبی، کفران نعمت الهی است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت تسهیلات خوبی برای تغییر روش آبیاری به کشاورزان پرداخت می‌کند، تاکید کرد: کشاورزان باید جوابگوی نسل آینده باشند.

نائب رئیس کمیسیون مشترک لایحه حمایت از تولید با اعلام اینکه برای جلوگیری از این روش آبیاری باید در مجالس قوانینی وضع شود، گفت: اینکه نمی‌شود هر کس در منزلش چاهی بزند و صاحب آب شود.

وی با بیان اینکه آب هم باید مانند نفت، ملی شود، افزود: اگر آب ملی شود، استفاده غیرمجاز از آن هم غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سالانه یک میلیارد متر مکعب آب در استان بیلان منفی داریم، گفت: زلزله خاموشی استان کرمان را در کمین است و این یعنی یک فاجعه انسانی بزرگ.

وی تصریح کرد: 11 هزار چاه غیرمجاز در استان حفر شده و 98 درصد از زمین‌های کشاورزی به صورت غرق آبی آبیاری می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *