جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۵

رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان با اشاره به ادامه رکود بازار مسکن، از سیر صعودی افزایش اجاره بهای مسکن در کرمان خبرداد و…

رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان با اشاره به ادامه رکود بازار مسکن، از سیر صعودی افزایش اجاره بهای مسکن در کرمان خبرداد و گفت: این موضوع باعث از هم پاشیدن کانون بسیاری از اجاره نشینان کرمانی، به خصوص زوج‌های جوان شده است و این زیبنده دولت تدبیر و امید نیست.

“محمود رشیدی زاده کرمانی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجوبان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: به رغم رکود نسبی در بازار مسکن کرمان، قیمت اجاره بهای منازل مسکونی به شکل صعودی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه «قریب یک سوم خانواده های شهر کرمان اجاره نشین هستند» تاکید کرد: وضعیت اکثر این مستاجران دردناک وناراحت کننده است.

وی افزود: اطلاعات واصله از مشاوران املاک سطح شهر کرمان در خصوص وضعیت بازار اجاره بهاء و میزان توان پرداخت اجاره نشینان از یک واقعیت تلخ حکایت دارد و آن این است که بسیاری از مستاجران عنوان می کنند که به دلیل افزایش بی رویه اجاره بهای منازل مسکونی طی سالهای اخیر وعدم توانایی آنها در اجاره کردن یک واحد مسکونی مستقل، به صورت توافقی از همسرشان جدا شده‌اند و اکنون متقاضی منزل مجردی در حاشیه‌های شهر و روستاهای اطراف شهر هستند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان با بیان اینکه «طبق آخرین آمار موجود، در بیش از 185 هزار واحد مسکونی شهر کرمان سکونت جاری است» گفت: 61 هزار از این واحدهای مسکونی در اختیار خانواده‌های اجاره نشین قرار دارد که مساحت 21 هزار از این واحدها زیر 50 مترمکعب است.

رشیدی زاده گفت: 6500 واحد مسکونی در کرمان نیز خالی است و مالکان آن ترغیبی به عرضه آن در بازار اجاره ندارند.

وی افزود: کرمان از این لحاظ رکود دار منازل خالی در جنوب شرق کشور است.

این فعال بخش مسکن در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار ایسنا از عدم توجه دولت نهم به حوزه مسکن استیجاری انتقاد و ابراز امیدواری کرد دولت یازدهم در طرح مسکن اجتماعی به این مهم توجه کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان معتقد است که دولت نهم و دهم در مورد مسکن استیجاری، مطابق با برنامه های چهارم و پنجم توسعه عمل نکرده است.

رشیدی زاده گفت: اگر دولت در مورد ساخت و ساز مسکن‌های استیجاری “بی مسئولیت” باشد، به طور قطع قیمت اجاره بهاء همواره سیر صعودی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: هر چه توازن بیشتری میان عرضه و تقاضای مسکن ایجاد شود، بحران کمتری را در بخش مسکن خواهیم داشت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان با بیان اینکه «هم اکنون در شهر کرمان، افزایش چشمگیر متقاضیان مسکن استیجاری از یک سو و کاهش تمایل صاحب خانه‌ها به اجاره دادن منزل خود از سوی دیگر، توازن بازار اجاره بهاء را بر هم زده است» تصریح کرد: بدون اغراق در حاضر بسیاری از مستاجران کرمان در به در و در حسرت یک سقف اجاره‌ای هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *