چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۷

مدیرکل هواشناسی خراسان‌رضوی گفت: بارندگی‌های امسال تاثیر خاصی در وضعیت آبی استان نداشته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان، مجید…

مدیرکل هواشناسی خراسان‌رضوی گفت: بارندگی‌های امسال تاثیر خاصی در وضعیت آبی استان نداشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان، مجید حبیبی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان 29 مهرماه در محل استانداری خراسان‌رضوی برگزار شد، گفت: از ابتدای امسال‌ تاکنون به طور میانگین 4.9 میلی‌متر بارندگی در سطح استان داشته‌ایم و با توجه به اینکه اگر بارندگی‌ها بین 10 تا 15 میلیمتر نباشد مناسب نبوده و تاثیری در منابع آب و خاک نمی‌گذارد، شرایط مناسبی از نظر مقدار و توزیع بارش در استان نداشته‌ایم.

وی افزود: براساس گزارش آخرین وضعیت بارش دما و خشکسالی استان در کشور در سال زراعی گذشته یعنی از ابتدای مهر 92 تا پایان شهریور ماه 93 میزان بارش‌ها در استان نسبت به میانگین بلندمدت 25.4 درصد کمتر بوده است.

حبیبی از خشکسالی در سال زراعی جاری به خصوص در مناطق غرب و جنوب غربی خراسان‌رضوی خبر داد و گفت: در سال زراعی گذشته نیز شرایط مساعدی نداشتیم.

رئیس اداره هواشناسی خراسان‌رضوی با اشاره به آغاز بحث پیش‌آگاهی خشکسالی در استان اظهارکرد: این موضوع نشان می‌دهد که نواحی نیمه‌شمالی استان و شمال شرقی نسبت به سایر بخش‌های استان شرایط مناسب‌تری دارد و در مجموع شرایط نرمالی را برای استان در ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.