پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۸

در این جلسه که چهارشنبه شب و به ریاست معاون برنامه ریزی استاندار تشکیل شد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی…

در این جلسه که چهارشنبه شب و به ریاست معاون برنامه ریزی استاندار تشکیل شد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی در خصوص وضعیت بازار آرد و نان، مواد غذایی پروتئینی و مصالح ساختمانی ارایه کرد و سپس تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

تاکید بر عدم هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی و افزایش قیمت سایر کالاها صرفا با هماهنگی ستاد هدفمندی در حدود مقررات قانونی از جمله مصوبات این جلسه بود.

بر این اساس مقرر شد واحدهای صنعتی، صنفی و خدماتی و تولیدکنندگان کالاهای اساسی تحت کنترل و نظارت دقیق دستگاه های مسوول قرار گیرند.

تثبیت قیمت فعلی آرد و نان از دیگر مصوبات جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان بود که سازمان صنعت، معادن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه، شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت و فرمانداران استان را موظف به نظارت دقیق و مستمر بر روند تولید و توزیع آرد و نان و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت تا زمان تعیین تکلیف از طرف دولت می کند.

همچنین شرکت غله و خدمات بازرگانی ماموریت یافت ضمن تجهیز و تقویت مراکز خرید گندم، فهرست این مراکز را به کمیسیون تنظیم بازار استان ارایه و موضوع تامین تسهیلات بانکی خرید گندم برای بخش خصوصی را با هماهنگی معاونت برنامه ریزی استانداری پیگیری کند.

مسوولان سازمان جهاد کشاورزی استان هم در این جلسه گزارشی از وضعیت تولید و ذخیره سازی مواد غذایی پروتئینی ارایه کردند که بر اساس این گزارش ها، هیچ مشکل خاصی در تامین این مواد و افزایش قیمت آنها در سه ماه آینده وجود نخواهد داشت.

سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین به مردم اطمینان خاطر داد تولید و ذخیره سازی مواد غذایی پروتئینی بیش از نیاز استان است و آمادگی کامل برای کنترل بازار در این زمینه وجود دارد.

پرداخت یارانه نقدی به دامداران از بابت تفاوت قیمت شیر خام، تامین سوخت مورد نیاز مراکز تولید دام و طیور با برآورد سه ماهه و تعیین نرخ شن و ماسه توسط کمیسیون های نظارت شهرستان ها تا زمان تشکیل انجمن صنفی تولیدکنندگان شن و ماسه از دیگر مصوبات جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان بود.

معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه از تلاش های دستگاه های مسوول در امر تنظیم بازار استان قدردانی کرد.

فرخ مسجدی با اشاره به برگزاری همایش صد شرکت برتر منطقه آذربایجان در 18 اردیبهشت سال جاری، بر حمایت دستگاه های اجرایی استان از شرکت های برتر این همایش تاکید کرد.

وی همچنین هماهنگی و همکاری همه دستگاه های اجرایی را برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ضروری دانست و بر نظارت جدی دستگاه ها بر وضعیت بازار استان در این مقطع تاکید کرد.

7233/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *