یکشنبه، ۱۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۳

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه حجاب در کشور ما به لبه پرتگاه رسیده است، حذف چادر به عنوان یک حجاب برتر…

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه حجاب در کشور ما به لبه پرتگاه رسیده است، حذف چادر به عنوان یک حجاب برتر را اولین حربه دشمن برای رواج بی‌حجابی در کشور دانست و گفت: دشمنان در گام اول با برداشتن چادر و سپس آرام آرام با تغییر رنگ و شیوه مانتوها حجاب و پوشش اسلامی را در جامعه ما بی ارزش کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری-حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی 13 مهر ماه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان با تبریک اعیاد دهه امامت و ولایت، با اشاره به آیه 59 سوره احزاب که می‌فرماید: «ای پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند این برای آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خدا آمرزنده مهربان است»، حجاب و عفت را یکی از نیازهای اساسی و ضروری برای حفظ شان و جایگاه زن در جامعه دانست.

وی با اشاره به پیشرفت و تحولات گسترده علمی، صنعتی، فناوری و تکنولوژی در جهان امروز، اظهارکرد: سبک زندگی و معیشت امروز جامعه بشری به شکل محسوسی دچار تغییر و دگرگونی شده و پیشرفت و تکنولوژی جزء جدا نشدنی زندگی امروز بشر محسوب می‌شود، اما خطرات و آسیب‌های فراوانی نیز دنیای امروز را تهدید می‌کند.

بی‌حجابی جهان را به تباهی خواهد کشاند

حجت‌الاسلام فاطمی رواج بی‌حجابی را بزرگترین خطر و عقب ماندگی در جهان دانست و تصریح کرد: اگر چه دنیای امروزی در اوج پیشرفت و امکانات قرار دارد، اما همین اتفاق نامبارک برداشتن حجاب، جامعه بشری غرب، شرق و خاورمیانه و حتی ملت های اسلامی را به تباهی خواهد کشاند.

وی با بیان اینکه در سده‌های اخیر حجاب در بین ملت‌ها از جایگاه و ارزش بسیار والایی برخوردار بود، تصورات غلط و نامطلوب را یکی از عوامل مهم کنار زدن و برداشتن حجاب در جهان دانست.

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه غرب حجاب را مانع پیشرفت و تکامل انسان‌ها می‌دانست ، این تصورات مسموم و ناپاک را عامل اصلی کنار رفتن حجاب در جوامع غربی و سپس گسترش آن به کل جهان دانست.

تفکرات مسموم از عوامل برداشتن حجاب است

به گفته وی، غربی‌ها امروزی شدن، رسیدن به پیشرفت و کمال و جبران عقب ماندگی‌ها را در سایه برداشتن حجاب و عفت از سر زنان می‌دانستند و این فکر مسموم را نیز در کل جهان حاکم کردند.

وی از جامعه غربی به عنوان جلودار و پرچمدار رواج بی حجابی در جهان یادکرد و از کم رنگ شدن مسئله حجاب در ملل اسلام ابزار گلایه و نگرانی کرد و گفت: متاسفانه غربی‌ها نه تنها کشورهای غیر مسلمان بلکه مسلمانان و جوامع اسلامی را نیز تحت تایثر القائات شوم و بی پایه و اساس خود قرار داد و اکنون حجاب در جوامع اسلام رنگ باخته است.

حجت‌الاسلام فاطمی افزود: اگر چه نظام و انقلاب اسلامی در مقابل این نقشه و فتنه‌های شوم دشمنان ایستادگی کرده اما در حال حاضر حجاب در کشور ما به لبه پرتگاه رسیده است.

حذف چادر به عنوان یک حجاب برتر؛ اولین حربه دشمن برای رواج بی حجابی

وی حذف چادر به عنوان یک حجاب برتر و کامل برای زنان را اولین حربه دشمن برای رواج بی حجابی در کشور دانست و تصریح کرد: دشمنان در گام اول با برداشتن چادر و سپس آرام آرام با تغییر رنگ، تزئینات و سبک و شیوه مانتوها حجاب و پوشش اسلامی را در جامعه ما کم رنگ و بی ارزش کرده است.

حجت الاسلام فاطمی با بیان اینکه با گذشت زمان و رواج فساد و فحشا در جامعه به جهانیان اثبات شد که حجاب نه تنها مانع پیشرفت نیست بلکه موجب ارتقاء و کمال بشریت است؛ رواج فساد، تباهی و بی بندوباری را هدف شوم حاکمان مستبد دانست.

وی در ادامه با تبریک دهه امامت، عید غدیر را روز سرنوشت ساز برای مسلمانان دانست و گفت: در پرتو غدیر امامت، ولایت و به برکت آن انقلاب اسلامی و ولایت فقیه شکل گرفت.

ایران اسلامی پرچمدار فرهنگ غدیر است

حجت‌الاسلام فاطمی ایران اسلامی را پرچمدار اسلام ناب و فرهنگ غدیر دانست و گفت: در روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده که ایشان فرمودند در آینده جامعه اسلامی به 72 فرقه تبدیل می‌شود که برترین و صالح‌ترین آنها ایرانیان هستند.

وی شکل گیری بنیاد غدیر را یادآور شد و گفت: یکی از ابتکارات نو و بدیع رهبر انقلاب راه اندازی بنیاد غدیر به منظور تبیین لایه‌ها و ابعاد ناگفته واقعه غدیر بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.