یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، رضا آریایی عصر یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری ویژه بروجرد اظهار داشت: به…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا آریایی عصر یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری ویژه بروجرد اظهار داشت: به دنبال برگزاری جلسات قبلی یکسری مصوبات داریم که متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده اند.

وی با تاکید بر پیگیری اجرای مصوبات مربوط به کتابخانه های بروجرد افزود: متاسفانه فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمرنگ شده است که احتمال دارد یکی از علتهای آن جایگزینی رسانه های تصویری به جای کتاب خواندن باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد ادامه داد: امروزه فرهنگ کتابخوانی بسیار ضعیف است و می بایست ابزارهایی را بکار بگیریم تا این فرهنگ در جامعه تقویت شود.

آریایی تصریح کرد: برای تقویت فرهنگ کتابخوانی و رغبت مردم به سمت کتاب خواندن باید از نویسندگان سرشناس کشور کتابهایی را در میان مردم توزیع و اهداء کنیم.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب کتابخانه های سطح شهر بروجرد افزود: در حال حاضر وضعیت کتابخانه ها در سطح شهرستان مناسب نیستند بطوریکه از فضای کافی برخور نبوده و برخی از آنها استیجاری است که فضای مناسبی هم ندارند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد با تاکید بر اینکه از کتابخانه های بروجرد آن طور که باید استفاده نمی شود، اظهار داشت: قیمت بالای کتابها و اطلاع رسانی اندک در خصوص اشاعه فرهنگ کتاب خوانی موجب دور ماندن مردم از کتاب و کتاب خوانی شده است.

وی یادآور شد:  برگزاری این جلسات می بایست کاربردی تر و بازدهی آن افزایش یابد تا بتوان نتایج مطلوبی بدست آوریم.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد نیز در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جلسات حساس کردن مردم نسبت به فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.

نادر ارجمندی افزود: در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در شش ماهه نخست امسال تعداد چهار هزار جلد کتاب در میان اقشار مختلف مردمی توزیع شده است.

ارجمندی تصریح کرد: همچنین در این مدت 9 عنوان کتاب از نویسندگان بروجردی رونمایی شده که این روند به یک فرهنگ تبدیل شده است.

منوچهر یوسفی شهردار بروجرد نیز در ادامه افزود: در حال حاضر هیچگونه جذابیت، رغبت و شوقی در کتابخانه های بروجرد وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: با حمایت و تجهیز کتابخانه ها و ترغیب مردم به کتاب خوانی می توانیم جذابیت لازم را در سطح کتابخانه های بروجرد ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *