پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۸

‌فرماندار تویسرکان گفت: منابع آب زیر‌زمینی این شهرستان با افت قابل توجه، اکنون در وضعیت بحران قرار دارد. “مهرداد موسوی”، در گفت و…

‌فرماندار تویسرکان گفت: منابع آب زیر‌زمینی این شهرستان با افت قابل توجه، اکنون در وضعیت بحران قرار دارد.

“مهرداد موسوی”، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، افزود: وضعیت بحرانی سفره‌های آب زیر‌زمینی در شهرستان تویسرکان حوزه نگهداری و توسعه کشاورزی این شهرستان را تهدید می‌کند.

وی اضافه کرد: مصرف سرانه آب برای هر نفر در شهرستان تویسرکان بین 300 تا 350 لیتر ثبت شده، در حالی‌که این سرانه در سطح کشور 180 لیتر و در کشورهای اروپایی 140 لیتر برای هر نفر است.

موسوی از استفاده برخی افراد از آب شرب در بخش کشاورزی در شهرستان تویسرکان خبر داد و افزود: استفاده بی رویه و برداشت‌های غیر مجاز از آب‌های زیر‌زمینی شرایط نا‌مطلوبی را برای تویسرکان در بخش آب رقم زده است.

وی تصریح کرد: اگر این شرایط با عدم همکاری مردم در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب به همین منوال پیش رود، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد از بین رفتن بخش قابل توجهی از مزارع و باغات تویسرکان خواهیم بود.

موسوی متذکر شد: باید با تغییر الگوی کشت در شهرستان تویسرکان، اقدام به کاشت محصولاتی شود که با صرف آب کمتر از بازدهی بیشتری برخوردارند و ارزش افزوده مطلوبی به ارمغان می‌آورند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *