یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه شامگاه شنبه در جلسه بررسی مشکلات و اولویت بندی پروژه های این شهرستان افزود: مشکل آب شهری بیجار…

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه شامگاه شنبه در جلسه بررسی مشکلات و اولویت بندی پروژه های این شهرستان افزود: مشکل آب شهری بیجار با مسکن های موقتی حل شده است، اما بحران کم آبی شهرستان نیازمند توجه و رسیدگی ویژه است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در شهرستان بیجار 70 روستا از آب آشامیدنی سالم محروم هستند بیان کرد: در برخی از روستاهای شهرستان آب آشامیدنی حتی برای مصارف غیرآشامیدنی نامناسب است.

فرماندار بیجار به بالا بودن میانگین بارندگی ها در کردستان نسبت به کشور اشاره کرد و افزود: با این وجود کردستان هنوز با مشکلات کم آبی روبرو است که این امر نیازمند اقدامات لازم مسئولان استانی و کشور برای رفع مشکلات در این بخش است.

زندیه به وضعیت راه های شهرستان بیجار اشاره کرد و گفت: شهرستان بیجار با 299 کیلومتر راه بین شهری و 940 کیلومتر راه روستایی در استان بیشترین طول راه را به خود اختصاص داده است اما متاسفانه میزان بهره مندی از راه آسفالته رضایت بخش نیست.

فرماندار بیجار اضافه کرد: متاسفانه میزان بهرمندی مردم بیجار از راه های روستایی 22 درصد است که این میزان 44 درصد پائین تر از میانگین کشوری است.

زندیه عنوان کرد: 70 روستای دارای جمعیت 20 تا 50 خانوار و 65 روستای کمتر از 20 خانوار این شهرستان فاقد راه دسترسی مناسب است.

وی در پایان با اشاره به مشکلات راه های روستایی این شهرستان گفت: امیدواریم با مساعدت های وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی در سال جاری شاهد آسفالت 76 کیلومتر از راه های روستایی باشیم.ک/2

533/7350

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.