یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۴

به گزارش خبرگزاری مهر، سيدرضا نوروز زاده در بازديد از روند پيشرفت توسعه فازهاي 17 و 18 و 14 پارس جنوبي ضمن تاكيد…

به گزارش خبرگزاری مهر، سيدرضا نوروز زاده در بازديد از روند پيشرفت توسعه فازهاي 17 و 18 و 14 پارس جنوبي ضمن تاكيد بر رقابت پذيري و شراكت خارجي در توسعه صنعتي كشور اظهار داشت: سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران از وظايف اصلي خود فاصله گرفته و اين به‌دليل تكاليفي است كه به‌تدريج بر دوش ايدرو گذاشته شده است. بايد بكوشيم ايدرو دوباره به رسالت اصلي خود در توسعه صنعتي و ايجاد فضاي توسعه اي در كشور بازگردد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: وظيفه ايدرو فقط ساخت كارخانه يا ايجاد شغل نيست، بلكه اين سازمان وظيفه دارد فضاي توسعه اي را در كشور ايجاد كند و همگام با تحولات صنعتي در كشورهاي پيشرفته حركت كرده و فناوريهاي روز را در مدار توسعه صنعتي كشور بكار گيرد.

وي تصریح کرد: اصولا سازمان هاي توسعه اي در جهان جايگاه ويژه اي دارند و نقش آنها در روندهاي صنعتي كشورها، هر روز پررنگتر مي شود و به همين دليل ما شاهد حمايت هاي موثر كشورها از اين سازمانها و نقش انكارناپذير آنها در مسير توسعه صنعتي هستيم.

رئيس هيات عامل ايدرو گفت: توسعه صنايع نفت و گاز و نيز صنعت حمل و نقل به ويژه صنايع ريلي از وظايف اصلي ايدرو است و در اين زمينه بايد بتوانيم رقابت كنيم و قيمت تمام شده را پايين بياوريم تا بتوانيم هم كار و پروژه بدست بگيريم و هم بازار پيدا كنيم.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود گفت: براي اينكه بخواهيم در آينده ادامه بدهيم، بايد شريك خارجي پيدا كنيم و با اطلاعات كافي وارد بازار شده و در سطح خوبي به لحاظ تعاملات خارجي ظاهر شويم.

نوروز زاده همچنين با اشاره به اينكه شركت مديريت طرح هاي صنعتي ايران همچون نخ يك تسبيح است كه دانه‌هاي تسبيح را به هم وصل مي كند، گفت: وظيفه ما صيانت از سازمان گسترش و شركت هاي تابعه آن است و سازمان از طريق شركت‌هاي خود، مي تواند به وظايف و ماموريت هاي محوله عمل كند.

وي با اشاره به اينكه سابقه شركت استات اويل نروژ به 40 سال نمي رسد اما در تمامي مراحل اكتشاف، استخراج و بهره برداري از ميادين نفتي، صاحب دانش فني است، اظهار داشت: ما عليرغم گذشت چند دهه هنوز نتوانسته ايم بطور كامل به دانش فني تمامي اين مراحل دست پيدا كنيم و لذا بايد دست به دست هم داده و وظيفه توسعه اي اين سازمان را در حوزه نفت و گاز به انجام برسانيم.

رئيس هيات عامل ايدرو در پايان خاطرنشان كرد:‌ مشكل اين نيست كه منابع مالي سازمان گسترش را گرفته‌اند، بلكه مشكل اين است كه سازمان‌هاي نرم‌افزاري و شركت‌هاي ارزشمندي كه بر پايه نيروي انساني شكل گرفته بود، از سازمان گرفته شده و لذا با بازگشت اين شركتها به سازمان، بايد بتوانيم خود را از لحاظ نرم افزاري تجهيز نماييم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.