سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۹

فرماندار پلدختر گفت: پروژه ساخت کارخانه سیمان شهرستان کماکان تعطیل است. قدرت‎الله ترابی‎نژاد در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با…

فرماندار پلدختر گفت: پروژه ساخت کارخانه سیمان شهرستان کماکان تعطیل است.

قدرت‎الله ترابی‎نژاد در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به اینکه ساخت کارخانه سیمان پلدختر حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: بین سرمایه‎گذار و بانک عامل که باید تسهیلات بدهد مشکلی پیش آمده و پروژه در حال حاضر متوقف شده است. استاندار لرستان و نماینده پلدختر در مجلس به‎طور جدی پیگیر این قضیه هستند تا با رفع مشکلات موجود بار دیگر ساخت کارخانه سیمان از سر گرفته شود.

ترابی‎نژاد یادآور شد: قرار بود پروژه در اواخر شهریور آغاز به‎کار کند که هنوز مشکلات رفع نشده و هر وقت موانع رفع شود اجرای این پروژه بار دیگر شروع خواهد شد.

فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه کارخانه سیمان پلدختر در صورت تکمیل شدن، به یکی از بزرگترین کارخانجات سیمان غرب کشور تبدیل خواهد شد، افزود: ساخت این کارخانه می‎تواند برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، بیش از یک دهه از تصویب ساخت کارخانه سیمان پلدختر می‎گذرد و این پروژه به گفته‎ مسئولان بین 10 تا 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، یعنی به‎طور میانگین هر سال بین یک تا دو درصد پیشرفت داشته است که اگر این روند ادامه داشته باشد باید یک قرن برای ساخت آن صبر کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.