یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۴

به گزارش خبرنگار ایرنا ؛ رضیه شناور با تاکید بر لزوم توجه جدی روزه داران، نسبت به تغذیه خود در این ماه مبارک،…

به گزارش خبرنگار ایرنا ؛ رضیه شناور با تاکید بر لزوم توجه جدی روزه داران، نسبت به تغذیه خود در این ماه مبارک، به ویژه به دلیل مصادف شدن آن با فصل تابستان، تصریح کرد: استفاده از مواد غذایی آبکی مثل سوپ کم چرب، آش کم حبوبات و مایعات به هنگام افطار و سحر، موجب حفظ تعادل آب و مواد معدنی فرد روزه دار می شود.

وی با بیان اینکه مصرف مواد غذایی شیرین در وعده سحری توصیه نمی شود، افزود: مصرف مواد غذایی شیرین با تحریک انسولین موجب ورود قندخون به داخل سلول ها و در پی آن کاهش قندخون می شود، به این ترتیب، مصرف مواد غذایی شیرین و حاوی قندهای ساده مثل شیرینی و شکلات در وعده سحری، موجب گرسنگی زودرس شخص روزه دار می شود.

شناور ابراز داشت: استفاده از سبزی و میوه در هنگام افطار و همچنین در فاصله بین افطار تا سحر، به دلیل این که منبع خوبی از آب و فیبر هستند، برای دستگاه گوارش بسیار مفید است و مانع بروز یبوست می شود.

مسئول گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: سبزی ها با دارا بودن مواد مغذی مختلف و آب، علاوه بر تأمین ویتامین ها و مواد معدنی موردنیاز بدن، از تشنگی فرد در طول روز جلوگیری می کنند.

وی یادآور شد: حلیم منبع خوبی از مواد نشاسته ای، فیبر، پتاسیم و منیزیم بوده و توصیه می شود به صورت بدون روغن، در وعده افطار یا سحری روزه داران گنجانده شود. ک/2

677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.