جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۲

ˈعلی اصغر بدیعی مقدمˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی مهم ترین وعده وزیر راه و شهرسازی را اختصاص…

ˈعلی اصغر بدیعی مقدمˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی مهم ترین وعده وزیر راه و شهرسازی را اختصاص قیر برای ساخت 300 کیلومتر راه روستایی، تامین اعتبار برای ساخت 40 کیلومتر راه اصلی، رفع موانع مسکن مهر و ارسال نامه ترک تشریفات پروژه راه آهن مشهد- بجنورد- گرگان به هیات دولت اعلام کرد.

وی تکمیل بیمارستان 32 تختخوابی آشخانه، پرداخت مطالبات معوقه پیمانکاران راهسازی و اتمام طرح توسعه فرودگاه بجنورد و اختصاص 140 میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه سال 92، اتمام مرحله نخست پروژه راه آهن جوین – اسفراین، تکمیل عملیات مطالعاتی مرحله دوم و آغاز طرح مطالعاتی مرحله سوم این پروژه را از دیگر وعده های وزیر دولت تدبیر و امید در استان خراسان شمالی برشمرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: در بخش راه روستایی قیر مورد نیاز برای ساخت 300کیلومتر راه روستایی در سال مالی 93 مطابق با برنامه از سوی وزارتخانه تامین و پروژه در دست اجراست.

بدیعی مقدم اظهار کرد: پیش بینی می شود تا هفته دولت حدود 100 کیلومتر از راه های روستایی استان با تامین قیر از سوی وزارت راه و شهرسازی افتتاح شود.

وی افزود: براساس وعده وزیر راه و شهرسازی، نامه ترک تشریفات پروژه راه آهن مشهد- بجنورد- گرگان نیز به هیات دولت ارسال شده و وزارتخانه پیگیر طرح نامه در هیات دولت است.

وی اضافه کرد: برای ساخت 40 کیلومتر راه اصلی تا پایان سال جاری نیز اعتبار مورد نیاز از سوی وزارتخانه تامین شده و بخشی از مطالبات پیمانکاران راه روستایی و اصلی نیز پس از سفر وزیر پرداخت شده است.

وی گفت: علاوه بر آن وزارت راه و شهرسازی 140 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح توسعه فرودگاه بین المللی بجنورد اختصاص داده و این طرح نیز تا آبان امسال به اتمام می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: وعده وزیر برای تامین اعتبار بیمارستان 32 تختخوابی آشخانه نیز محقق شده و این بیمارستان تا قبل از پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در بخش راه آهن جوین- اسفراین – بجنورد نیز مرحله اول تا پایان سال به بهره برداری می رسد و استان خراسان شمالی به صورت آنتنی به شبکه ریلی کشور وصل می شود.

به گفته وی مرحله دوم مطالعات نیز در حال تکمیل شدن است و پس از آن مرحله سوم طرح مطالعاتی این پروژه شروع می شود.

بدیعی مقدم افزود: در مورد مسکن مهر نیز با دستور وزیر راه و شهرسازی، قائم مقام وزیر در بخش مسکن مهر به استان سفر کرده و اعتباراتی برای ساخت مسجد و مدرسه در سایت مسکن مهر اختصاص داد.

وی اضافه کرد: در مورد مشکل زیرساخت های مسکن مهر استان نیز نشست هایی با دستگاه های مرتبط برگزار شده تا به مرور زمان این زیرساخت ها تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: وعده های وزیر راه و شهرسازی در سفر به این استان طبق برنامه زمانی در حال اجراست. ک/2

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.