پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان استان کرمانشاه در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: طرح رضایی بابادی مشتمل بر ایجاد…

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان استان کرمانشاه در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: طرح رضایی بابادی مشتمل بر ایجاد ستاد راهبردی در استان است که هدف آن ایجاد چتر بیمه ای برای جامعه هدف به میزان 80 درصد در سه سال آینده است.

ˈسجاد طاهریˈ اظهار کرد که این ستاد به ریاست استاندار و با حضور سازمان های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما و دفتر امور اجتماعی و روستایی استانداری شکل گرفته و در این راستا تاکنون دو جلسه نیز برگزار شده است.

وی ادامه داد: هدف از این ستاد بکارگیری همه ظرفیت ها و دستگاه های استان برای پوشش وسیع بیمه ای روستاییان، عشایر و کشاورزان است.

طاهری گفت: این طرح که نخستین بار در کرمانشاه و به ابتکار مدیریت ارشد استان اجرایی شده، مورد پسند نهاد ریاست جمهوری قرار گرفته و اجرای مشابه آن به همه استانداری های کشور ابلاغ شده است.

** ˈده گردشیˈ مزیت مهم طرح؛

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان استان کرمانشاه، مهمترین مزیت و تدبیر بکار گرفته شده در این طرح را ˈده گردشیˈ فرمانداران، بخشداران و سایر مسوولین مرتبط با موضوع بیمه این بخش از جامعه در استان عنوان کرد.

طاهری گفت: براین اساس بخشداران و کارگزاران بیمه ای نباید صرفا پشت میزنشین باشند بلکه باید در سطح روستاهای استان به تفکیک دهستان و بخش حضور یابند و از نزدیک با مردم گفت و گو کنند و آنها را نسبت به مزایای بیمه اجتماعی آشنا و توجیه کنند.

وی همچنین از برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی برای اعضای شورای دهیاران و نیز بهورزان و شاغلین در شبکه های بهداشت و درمان در سه ماه اخیرخبر داد.

وی اظهار کرد: این طرح در 21 تیر به صورت نهایی تدوین شده و از روز 24 تیر به اجرا در آمده است.

براساس اعلام مدیرعامل صندوق اجتماعی روستاییان وعشایر استان کرمانشاه هم اینک 40 هزار خانوار روستایی و عشایری استان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

571/567

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *