چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۵

به گزارش میهن پست –  ۱۶ فروردین ماه مراسمی با عنوان «همت عالی فیلم خط ویژه» در تالار ایوان شمس برگزار شد که…

به گزارش میهن پست –  ۱۶ فروردین ماه مراسمی با عنوان «همت عالی فیلم خط ویژه» در تالار ایوان شمس برگزار شد که مورد استقبال شدید مردم و اهالی هنر قرار گرفت. در این مراسم که تعداد زیادی از هنرمندان و سینماگران حضور داشتند.
۱۶ فروردین ماه مراسمی با عنوان «همت عالی فیلم خط ویژه» در تالار ایوان شمس برگزار شد که مورد استقبال شدید مردم و اهالی هنر قرار گرفت. در این مراسم که تعداد زیادی از هنرمندان و سینماگران حضور داشتند، فیلم «خط ویژه» برای کمک به پرداخت دیه یک زندانی ۲۶ ساله اکران شد و پس از آن، مردم و اهالی سینما شروع کردند به ارائه هدایای مالی خود. اگر برای شما هم جالب است بدانید که چه کسانی در این مراسم حضور داشتند و چه حرف هایی رد و بدل شد در این گزارش همراه ما باشید.

قرار است تا ساعاتی دیگر فیلم «خط ویژه» اکران شود. تعداد زیادی از مردم از ساعت ۱۹ جلوی تالار ایوان شمس برای تهیه بلیت این فیلم که به صورت همت عالی است و قیمت مشخصی ندارد جمع شده اند تا بتوانند در این حرکت بزرگ سهمی داشته باشند.

با باز شدن درهای سالن، جمعیت به داخل سالن می روند. مجری برنامه وقتی به روی سن می رود می گوید که هدف از اکران خصوصی این فیلم، کمک به تهیه دیه یک جوان محکوم به قصاص است. او سپس از رخشان بنی اعتماد کارگردان مشهور سینمای ایران دعوت می کند تا به روی صحنه بیاید. حضور بنی اعتماد روی سن با تشویق زیاد حضار در سالن ایوان شمس روبرو می شود.

میلاد کی مرام مجری شد و ۳۰۰ میلیون تومان جمع کرد

289698_952

در ادامه مراسم از حاضران خواسته شد تا اگر تمایلی به کمک کردن دارند داوطلبانه دست خود را بالا ببرند. در همین لحظه بود که میلاد کی مرام بازیگر «خط ویژه» به روی صحنه دعوت شد و خیلی زود روی سن آمد و گفت: «من آدم عملیاتی هستم و نمی توانم صبر کنم که کسی دستش را بالا ببرد و از همینجا اجرای مراسم را برعهده می گیرم (با خنده) و البته تا زمانی که پول جمع نشود، فیلم را نمایش نمی دهیم.» میلاد کی مرام که اجرای مراسم را بطور اتفاقی برعهده گرفته بود، خودش هم مبلغ ۲ میلیون تومان کمک کرد.

عطاران: هدایتی ۴۹ میلیون و من یک میلیون

حسین هدایتی، ثروتمند مشهور که همیشه در چنین مراسمی شرکت می کند، این بار نیز کمک مالی قابل توجهی داشت. او چندین بار داوطلب شد تا مبالغی را برای آزادی این زندانی هدیه دهد اما هر بار یکی از هنرمندان می آمد و از طرف خودش مبلغ اهدایی را پای تریبون اعلام می کرد.

رضا عطاران که کنار حسین هدایتی نشسته بود برای اولین بار روی صحنه آمد و میکروفن را به دست گرفت و گفت: «خیلی خوبه که من اینجام، خیلی خوبه که برنامه این شکلی داریم. امیدوارم باز هم از این برنامه ها داشته باشیم. به هر حال باید بگم من و آقای هدایتی تصمیم گرفتیم که مبلغ ۵۰ میلیون تومان را به صورت مشترک برای آزادی این جوان تقدیم کنیم؛ از این رقم ۴۹ میلیون تومان مربوط به آقای هدایتی است و یک میلیون تومان را هم بنده می پردازم. از حضار عذرخواهی می کنم، الان ما دوتا باید بریم چون چند جای دیگه مجلس داریم! خداحافظ.» عطاران با رقمی که اعلام کرد هدایتی را سورپرایز کرد و بعد از اینکه از سن پایین آمد به سمت هدایتی رفت و او را در آغوش گرفت و از ته دل خندید.

کارت عابر هدایتی در دست عطاران

289699_905
بار دوم مجید صالحی که او هم یک صندلی مانده به هدایتی نشسته بود به نمایندگی از هدایتی به روی صحنه آمد. رضا عطاران به او اشاره کرد که کارت بانکی هدایتی را بگیرد، او نیز همین کار را کرد و گفت: «خیلی خوبه که اینجا هستیم. من از طرف آقای هدایتی ۲۵ میلیون تومان کمک می کنم که هیچی اش هم مال خودم نیست.»

نشان دادن عدد ۴ به هدایتی

در این میان، علی صالحی بازیگر استقلالی، به خاطر کل کل با پرسپولیسی های مراسم عدد ۴ را نشان داد و مبلغ ۴۴۴ هزار تومان کمک کرد و گفت که اصلا کم نمی آورد و امروز هم آماده است تا برای هدایتی کری بخواند.

هدایتی هم از آنجا که کم نمی آورد کاری کرد که صدای تشویق پرسپولیسی ها سالن را دربر گرفت. او با مصطفی زمانی درگوشی حرف زد و برای بار سوم مصطفی زمانی بازیگر سینما روی صحنه آمد و گفت: «من مبلغ ۲۶ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۰۰ تومان را به نیابت از شش گل باشگاه پرسپولیس به استقلال از طرف خودم و آقای هدایتی پرداخت می کنم.»

کارگردان آفریقا هم کمک کرد

هومن سیدی بازیگر فیلم خط ویژه که یکی از کارگردان های جوان سینمای ایران است زمانی که این کری ها را دید، خنده ای از ته دل کرد و یک میلیون تومان نیز او برای آزادی این جوان زندانی کمک کرد.

نویسنده طبقه هساث و همسرش

بهاره رهنما و پیمان قاسم خانی را دیگر همه می شناسند. این زوج هنرمند سینمایی در بیشتر پروژه هایشان با هم همکار هستند. جالب است بدانید رهنما در این مراسم مبلغ دو میلیون تومان و قاسم خانی نیز مبلغ ۲ میلیون تومان و در مجموع ۴ میلیون تومان برای آزادی زندانی محکوم به قصاص تقدیم کردند. در حال حاضر این زوج فیلم «طبقه هساث» را روی پرده دارند که توانسته در گیشه بسیار موفق باشد. قاسم خانی که از آن فوتبالی ها دو آتشه است، زمانی که کری های حضار را برای هم می دید از خنده ریسه می رفت.

فرزند شهید همت

در این مراسم، خانواده های معظم شهدا نیز شرکت کرده بودند و جزو کسانی بودند که به جمع آوری دیه برای آزادی زندانی جوان کمک کردند. مهدی همت فرزند شهید همت، یکی از کسانی بود که در این مراسم حضور داشت.

علی کشوری فرزند شهید کشوری و تعداد دیگری از فرزندان شهدا نیز از جمله کسانی بودند که هر کدام به سهم خود مبلغ یک میلیون تومان را پرداخت کردند. در آخر نیز تهمینه میلانی و همسرش محمد نیک بین مبلغی کمک کردند اما خواستند که رقم آن اعلام نشود.

289700_875

منصور لشگری: قرار است مدرسه بسازند

در این مراسم، منصور لشگری تهیه کننده فیلم «خط ویژه» هم به روی صحنه آمد و گفت: «آمدم روی صحنه تا حامل خبری خوش باشم. در دیداری که با خانواده مقتول داشتم قرار شده است که این خانواده این پول را صرف ساخت مدرسه کنند. اتفاق خوبی که افتاده این است که خانواده مقتول قرار است با این پول مدرسه بسازند.»

عابربانک هدایتی در دست عطاران

تهمینه میلانی: نجات از مرگ

تهمینه میلانی کارگردان دیگری بود که به روی صحنه آمد که باز هم با تشویق شدید حضار روبرو شد. او گفت: «با وجود جای خالی خیلی از ارگان ها برای برپایی چنین مراسمی، مجبور هستیم خودمان این مراسم را برپا کنیم و به جرأت می توانم بگویم که این حرکت ها کارساز است. ما با همین روش توانسته ایم چندین زندانی را از مرگ نجات دهیم. امیدوارم این راهی که پیش گرفته شده تداوم داشته باشد و باز هم بتوانیم جان انسان های زیادی را نجات دهیم.»

او در پایان گفته هایش از مصطفی کیایی تشکر کرد که باعث چنین حرکت بزرگی شده و اجازه داده است این فیلمنامه با هدف آزادی زندانی محکوم به قصاص اکران شود. هانیه توسلی، پریناز ایزدیار، امید حاجیلی، پرند زاهدی، رضا تاجبخش، امیررضا خادم و … از دیگر کسانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.