جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۲:۳۷

به گزارش میهن پست -سازمان فدرال فضایی روسیه اعلام کرد: این کشور در حال توسعه یک برنامه ملی اکتشاف فضایی سرنشین دار است…

به گزارش میهن پست -سازمان فدرال فضایی روسیه اعلام کرد: این کشور در حال توسعه یک برنامه ملی اکتشاف فضایی سرنشین دار است که جایگزین برنامه ایستگاه بین المللی فضایی پس از ۲۰۲۰ خواهد شد.
به  نقل از  مهر، “سرگئی ساولیف” معاون روسکوسموس در هجدهمین انجمن بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ گفت: توسعه این راهبرد ملی پرواز فضایی سرنشین دار، اکنون در حال اجراست.

وی افزود: این سازمان به همراه آکادمی علوم روسیه و بخش صنعتی، در حال آماده سازی یک مفهوم خاص فراتر از ایستگاه بین المللی فضایی است.

به گفته وی، چین و سازمان فضایی اروپا، شرکای احتمالی این راهبرد جدید تلقی می شوند اما نقش اصلی این پروژه بر عهده روسیه خواهد بود.

نمونه ای از نقشه های روسیه و آمریکا برای توسعه ایستگاه فضایی که فعلاً متوفق شده است

نمونه ای از نقشه های روسیه و آمریکا برای توسعه ایستگاه فضایی که فعلاً متوفق شده است

“دیمیتری روگوزین” معاون نخست وزیر روسیه که مسئول بخش فضایی و دفاعی این کشور نیز هست، هفته گذشته اعلام کرد بود که روسیه قصدی برای گسترش عملیات ایستگاه بین المللی فضایی پس از سال ۲۰۲۰ ندارد؛ این اظهارات درحالی مطرح شد که آمریکا سال گذشته طرح گسترش فعالیت های ایستگاه بین المللی را پیشنهاد کرده بود.

روز سه شنبه هفته جاری نیز روگوزین تهدید کرده بود که از اول ژوئن مسکو ۱۱ ایستگاه پایه سیستم موقعیت یاب جهانی GPS آمریکا را در قلمرو روسیه در واکنش به تحریم های ضد روسی این کشور، تعطیل می کند.

پس از بروز مناقشات در اوکراین و اعلام موضع روسیه در قبال بحران اوکراین و حمایت از جداشدن شبه جزیره کریمه، آمریکا دانشمندان فضایی روسیه را تحریم کرد و روسیه نیز در واکنش به این تحریم ها، تحریم های بلند مدت تری را در این عرصه علیه آمریکا مطرح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.