دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۹

خبرگزاری فارس: معاون ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از ساعت 21 به بعد در مناطق شمالی، مرکزی، شرقی و برخی نقاط غربی…

خبرگزاری فارس: معاون ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از ساعت 21 به بعد در مناطق شمالی، مرکزی، شرقی و برخی نقاط غربی تهران بار شامگاهی بعد از افطار را شاهدیم که ترافیک موجود نسبت به ایام قبل از ماه رمضان حجم بیشتری را داراست.

سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، در مورد پیک های ترافیکی در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: پیک ترافیک صبحگاهی در ایام ماه مبارک رمضان با یک ساعت تغییر در اکثر محورها روبرو بوده است؛ بدین صورت که از ساعت 6 به ساعت 7 تبدیل شده و متناسب با حجم سفر تا ساعت 9 خاتمه می یابد؛ البته در برخی از معابر بزرگراهی نیز تا ساعت 10 ترافیک صبحگاهی ادامه دارد.

معاون ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از ساعت 10 به بعد ترافیک محورها به حالت عادی برگشته و این وضعیت ظهر هنگام بعد از وقت اداری به دلیل حجم سفری که به واسطه بازگشت ایجاد می شود بالا می رود اما نه به اندازه صبح ها چرا که افراد به تناوب در محورها تردد می کنند و ترافیک ایجاد شده حجم کمتری داشته و قابل کنترل است.

سرهنگ حسینی تصریح کرد: بار ظهرگاهی که تمام می شود از ساعت 14-15 تا نزدیک ساعت 18-19 بعداز ظهر بار خلوتی را شاهد هستیم که شروع پیک ترافیک را می توان بعد از آن و در حواشی اذان مغرب و حتی بعد از آن دانست.

این مقام انتظامی افزود: از ساعت 21 به بعد در مناطق شمالی ، مرکزی، شرقی و برخی مناطق غربی بار شامگاهی بعد از افطار را شاهدیم که این بار شامگاهی نسبت به روزهای قبل از ماه رمضان حجمش بیشتر است.

معاون ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با توجه به پیک و گره های ترافیکی ایجاد شده در زمان افطار به شهروندان توصیه کرد که حداقل نیم ساعت مانده به افطار برای سفر درون شهری از خانه خارج شوند تا هم حوصله، آرامش و صبر بیشتری داشته باشند و هم در گره های ترافیکی معطل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: افراد با مدیریت زمان سفر درون شهری خود می توانند بدون دغدغه و عصبانیت و با رعایت حقوق خود و دیگران با آرامش به مقصد خود رسیده و افطار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *