چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈارسلان بهاریˈ در نشست شورای هماهنگی مدیران بحران استان که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: از…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈارسلان بهاریˈ در نشست شورای هماهنگی مدیران بحران استان که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع این زلزله ها ، هفت زلزله کمتر از پنج ریشتر و یک مورد نیز بالای پنج ریشتر بوده است.

وی با اشاره به شرایط خاص هرمزگان و حادثه خیز بودن آن، تاکید کرد: با توجه به این آمار و شرایط باید مساله نوسازی بافت های فرسوده در استان به ویژه در مناطق روستایی جدی گرفته شود و برای انجام آن برنامه ریزی های مناسبی صورت گیرد.

بهاری با اشاره به افزایش دمای هوا در استان ، بیان داشت: در این شرایط مساله آتش سوزی در سطح مزارع کشاورزی و باغات استان مطرح است که در این حوزه بیمه مزارع و باغات باید از سوی کشاورزان جدی گرفته شود.

وی با تاکید بر تقویت ناوگان آتش نشانی های دهیاری های استان و اجرای برنامه های آموزشی مدیریت بحران در هرمزگان، خاطرنشان شد: در همین راستا سال گذشته حدود 11 هزار نفر از گروه های هدف در استان تحت این آموزش ها قرار گرفتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در این نشست از برگزاری دوره های مدیریت بحران ویژه مدیران استان پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

بهاری تاکید کرد: هرمزگان از استان‏های در معرض بلایای طبیعی است و چون این بلایا جان و امنیت انسان‏ها را تهدید می‏کند، می‏طلبد مدیران دستگاه های اجرایی به جد در این راستا گام بردارند و کمبود امکانات را برطرف کنند.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.