سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۴

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ضیافت شام اصحاب رسانه، خبرنگاران و تعدادی از کارشناسان برجسته حوزه بین الملل و…

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ضیافت شام اصحاب رسانه، خبرنگاران و تعدادی از کارشناسان برجسته حوزه بین الملل و اساتید آکادمی علوم اجتماعی چین شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی در این ضیافت که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد، به تبادل نظر در خصوص روابط استراتژیک دو کشور پرداخت.

ولایتی  با اشاره به ملاقات خود با معاون نخست وزیر چین تاکید کرد: گسترش روابط، رفت و آمد نخبگان و اندیشمندان دو کشور، همکاری های منطقه ای، افزایش مبادلات دو کشور و همکاری های منطقه ای برای مبارزه با افراط گرایی مورد اتفاق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین است.

همچنین در این دیدار، نخبگان و اصحاب رسانه چین در خصوص تحولات عراق از مشاور مقام معظم رهبری پرسیدند که ولایتی در پاسخ به این پرسش ها گفت: اقدامات اخیر تکفیری ها در کشور عراق نتیجه شکست قطعی آنان در انتخابات موفق این کشور و کسب رای بالای طیف نوری المالکی است که افراطیون در تلاشند نتیجه این پیروزی ارزشمند را تضعیف کنند.

وی افزود: من اطمینان دارم ملت و دولت عراق با موفقیت این مرحله و بحران را پشت سر می گذارد.

ولایتی خاطرنشان کرد: اگر دولت عراق از ایران برای مبارزه با تروریسم کمک بخواهد قطعا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در خصوص ملاقات خود با معاون نخست وزیر چین نیز یادآور شد: فضای جلسه بسیار مثبت بود و ارتقای روابط دو کشور و رفت و آمد اندیشمندان چین و ایران مورد تاکید قرار گرفت و قرار شد مدیران دو مرکز تحقیقاتی مذکور و دیگر مراکز تحقیقاتی دو کشور با یکدیگر ملاقات و تبادل نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امضای تفاهم نامه با آکادمی علوم اجتماعی چین و سخنرانی در جمع نخبگان و اساتید کشور چین از برنامه های دکتر ولایتی در دو روز گذشته بود و قرار است وی در روز سه شنبه با حضور در موسسه مطالعات بین الملل وابسته به وزارت امور خارجه چین، با تعداد دیگری از نخبگان این کشور میزگرد مشترک برگزار و از این مرکز بازدید کند.

ولایتی همچنین در ادامه سفر خود بیرای بازدید از مراکز علمی شانگهای به این شهر سفر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.