جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۶

به گزارش ایرنا، سید مهدی موسوی نژاد روز پنجشنبه در جمع معتکفان در شهر برازجان با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب (س) افزود:…

به گزارش ایرنا، سید مهدی موسوی نژاد روز پنجشنبه در جمع معتکفان در شهر برازجان با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب (س) افزود: برای به سعادت رسیدن وعاقبت به خیر شدن نیازمند حفظ ولایت و ولایت مداری در جامعه هستیم.

وی اضافه کرد: یک سال و نیم پس از واقعه کربلا حضرت زینب (س) بر اثر تالمات ناشی از تاسوعا و عاشورا به نوعی به شهادت رسیدند وبه اعتقاد بسیاری حضرت زینب (س) شهیده پس از واقعه کربلا هستند.

موسوی نژاد درجمع معتکفان به بیان ویژگی های معتکف پرداخت و گفت: معتکفان سه روز با مادیات و دنیا خداحافظی و با خدای خویش خلوت می کنند تا به او نزدیک شوند.

موسوی نژاد افزود: لذت های معنوی با مادی قابل قیاس نیست، درک و چشیدن این لذت معنوی نیازمند رسیدن به درجاتی است که با تلاش و جهاد با نفس به دست می آید.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی دیگر از مزیت های مهم اعتکاف جلوگیری از رواج ریاضت های غیر شرعی و کذب است و معتکف با ارتزاق از فضای معنوی اعتکاف، این معنویت را از مسجد به جامعه می برد و به دیگران منتقل می کند. ک/2

7213/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *