ولوو ایکس سی XC100
ولوو ایکس سی XC100

نگاهی نزدیک به ولوو ایکس سی XC100 جدید + عکس

در این مطلب از میهن پست نگاهی دقیق داریم به ولوو ایکس سی XC100 جدید که یک شاسی بلند پرچمدار و احتمالا بسیار پرطرفدار خواهد بود. در ادامه با ما همراه شوید.

وقتی که چند ماه پیش خبرهایی درباره برنامه‌ی ولوو برای معرفی یک شاسی‌بلند پرچم‌دار منتشر شد برخی طراحان دست به طراحی رندر این خودروی لوکس زدند. هم‌اکنون به نظر می‌رسد حداقل یک ویژگی طراحی رندر یاد شده یعنی دو خروجی اگزوز آن نادرست است. چرا؟ چون موتور ترند مدعی شده XC100 بدون پیشرانه‌های درون‌سوز تولید خواهد شد و بنابراین نیازی به سیستم اگزوز نخواهد بود.

موتور ترند می‌گوید شاسی‌بلند پرچم‌دار ولوو نام XC100 را به خود خواهد گرفت و از دومین نسل معماری SPA این خودروساز استفاده خواهد کرد. اگرچه این پلتفرم در ابتدا برای پذیرا شدن پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی سنتی و همچنین مجموعه‌های هیبریدی طراحی شده بود اما نسخه بازنگری شده آن می‌تواند قوای محرکه تمام الکتریکی را نیز پشتیبانی کند.

انتظار می‌رود نام کامل این خودرو XC100 Recharge باشد تا روند الکتریکی شدن محصولات ولوو مشابه برادر کوچک‌تر XC40 Recharge ادامه یابد. اگرچه کراس اوور XC90 کنونی به‌صورت 5، 6 و 7 نفره عرضه می‌شود اما گفته شده برادر بزرگ‌تر به‌طور انحصاری با دو ردیف صندلی و تنها 4 صندلی عرضه خواهد شد تا از این نظر نیز مشابه مدل نسبتاً کمیاب XC90 Excellence با قیمت 104900 دلار باشد.

انتظار می‌رود حتی مدل پایه این خودرو نیز به‌صورت چهار چرخ محرک عرضه شود زیرا آرایش دو پیشرانه الکتریکی به‌صورت استاندارد در تمامی نسخه‌های XC100 وجود خواهد داشت. مجموعه باتری هم زیر کف خودرو و بین محورها نصب خواهد شد و طراحی خاص آن ظاهراً به ولوو اجازه خواهد داد وارد کلاس شاسی بلندهای کوپه مانند نیز شود.

گفته شده XC100 در سال 2023 و به عنوان مدل سال 2024 عرضه شود و قیمت پایه حدود 85 هزار دلاری داشته باشد. از طرفی سومین نسل XC90 نیز سال آینده پدیدار خواهد شد و نسخه الکتریکی آن نیز بعداً معرفی می‌شود.

XC100 تنها عضو خانواده‌ی رو به رشد محصولات ولوو نخواهد بود زیرا یکی از مقامات این برند سال‌ها قبل به عرضه سری 20 هم اشاره کرده است. احتمال دارد این گفته‌ها به معنی تولید XC20 باشد.

باهم در میهن پست تصاویری از ولوو ایکس سی XC100 جدید را تماشا خواهیم کرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*