سه شنبه، ۰۵ خرداد ۹۴ - ۰۸:۱۲

به گزارش میهن پست – ولوو – volvo – شرکت خودرو سازی سوئدی است، که بیشتر سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به…

به گزارش میهن پست – ولوو – volvo – شرکت خودرو سازی سوئدی است، که بیشتر سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن می‌باشد. از جمله تولیدات این شرکت تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، تجهیزات هوافضا و ارائه خدمات مالی است که ساخت خودروهای سواری در این شرکت نیز دارای اعتبار زیادی است.

در این میان شرکت ولوو از اتومبیل V40 Carbon خود رونمایی کرد تا اثبات کند می‌تواند از فیبر کربن در محصولات خود استفاده نماید.

اوایل سال جاری شرکت ولوو با شرکت Polestar مذاکره کرد تا یک سری بسته‌های تنظیمی برای اتومبیل‌هایی که مجهز به موتورهای Drive-E هستند، تولید کند. اولین اتومبیلی که از این بسته بهینه‌سازی شده استفاده کرده است، V40 Carbon نام دارد که تنها تعداد محدودی از آن ساخته خواهد شد.

خریداران این اتومبیل می‌توانند از بین دو موتور مختلف، یکی را انتخاب کنند. هر دو مدل موتور با استفاده از فناوری به دست آمده از برنامه‌های مسابقاتی Polestar، تغییر یافته‌اند. موتوری که عادی محسوب می‌شود و D4 نام دارد، ۲٫۰ لیتری، ۴ سیلندر و توربو دیزل است. این اتومبیل توانی معادل ۲۰۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۳۲۴ پوند بر فوت تولید می‌کند. این توان نسبت به مدل استاندارد این موتور، ۱۶ اسب بخار بیشتر است. مدل گران‌تر موتور که T5 نام دارد، ۲٫۰ لیتری، بنزینی و ۴ سیلندر است که ۲۵۳ اسب بخار توان و ۲۹۵ پوند بر فوت گشتاور دارد. این اعداد نشان می‌دهد که توان و گشتاور این مدل نسبت به T5 استاندارد، به ترتیب ۲۵ اسب بخار و ۳۶ پوند بر فوت افزایش یافته است.

اتومبیل Carbon، اولین اتومبیل شرکت ولوو است که از یک پنل فیبر کربنی در سقف بهره می‌برد. همچنین شرکت Ploestar یک سری چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی مشکی‌رنگ مختص این مدل، پوشش آینه‌ها که از فیبر کربن ساخته شده و نوک مشکی‌رنگ اگزوز را به این اتومبیل اضافه کرده و باعث شده Carbon ظاهری قدرتمند داشته باشد. این اتومبیل دارای کمربندهای ایمنی به رنگ قرمز و تزئیناتی از جنس فیبر کربنی است.

تنها ۳۴۳ دستگاه از اتومبیل V40 Carbon ساخته شده و در کشورهای فنلاند، فرانسه، ژاپن، هلند و سوئد ارائه خواهد شد؛ به عبارت دیگر این هاچ‌بک که توسط شرکت Polestar تغییر یافته، بسیار کمیاب خواهد بود.

شرکت ولوو اعلام نکرده که قیمت V40 Carbon چقدر خواهد بود و چقدر با قیمت V40 استاندارد، تفاوت خواهد داشت. با این حال، این شرکت وعده داده که مدل‌های بیشتری تا آخر ماه آینده ارائه خواهد داد که با همکاری شرکت Polestar تولید شده‌اند.

منبع : worldcarfans

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *