دوشنبه، ۲۷ آذر ۹۶ - ۰۸:۳۰
ونیز

کشور ایتالیا هر ساله به دلیل دارا بودن بناهای تاریخی حیرت انگیز گردشگرانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند اما…

کشور ایتالیا هر ساله به دلیل دارا بودن بناهای تاریخی حیرت انگیز گردشگرانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند اما شهر ونیز در این کشور با داشتن آبراهه های طبیعی جذابیت های ویژه ای دارد . در این مطلب تصاویر دیدنی از زیبایی های شهر ونیز در کشور ایتالیا را ارائه خواهیم کرد . با میهن پست همراه شوید .

ونیز برای سفر کردن همیشه یک ایده بسیار عالی محسوب می شود که تصاویر زیر نیز حتما این جمله را اثبات می کنند . شما در ونیز منظاری شگفت انگیز، جادویی و با ترکیب رنگی خارق العاده خواهید دید که از تماشا آنها شگفت زده خواهید شد .کافه های دنج اطراف آبراهه ها در این شهر طرفداران بسیار زیادی دارد به گونه ای که گفته می شد اغلب این کافه در سراسر شبانه روز باز بوده و معمولا شلوغ هستند .

ونیز جزیره‌ ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته‌ است و بصورت جزیره های کوچک است که جزیره‌ ها به وسیله کانال‌ هایی از هم جدا شده‌ اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌ گیرد.شهر ونیز یکی از شهرهای گردشگرپذیر جهان است و سالانه میلیون‌ ها گردشگر به این شهر می‌ روند. از دیدنی‌ های این شهر می‌ توان به میدان سن مارکو محل دفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح که به سن مارکو مشهور است، اشاره‌ کرد.شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیون ها نفر (بیست میلیون به طور تخمینی) از سر تا سر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.نام ونزیا در ایام قدیم به تمام منطقه ونتو و فریولی اطلاق می‌ شد.

جالب است بدانید این شهر به صورت امروزی در ۸۰۰ سال بعد از میلاد با پیشینه زیستی ماقبل تاریخ به وجود آمد.تالاب بزرگ این شهر در ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح کم کم شکل امروزی را به خود گرفت قبل از آن هم با توجه به منابع غنی برای شکار و ماهیگیری افرادی می‌ زیستند به طور پراکنده، طبق شواهد تاریخی در زمان قبل از رومیان نیز تمدنی با مشاغلی از قبیل ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی در این منطقه وجود داشته.البته با آمدن رومیان به این منطقه مشاغل رونق بیشتری می‌ گیرد و بنادر ساخته می‌ شود (کیوجا) اولین بندر ساخت رومیان در نزدیکی ونیز است. آثار متعددی که هنوز هم پای بر جاست در همین دوران ساخته می‌ شود و بنا بر شواهدی رومیان از ونیز به عنوان تفرج گاه برای تعطیلات نیز استفاده می‌ نمودند.

باهم در میهن پست تصاویر دیدنی از زیبایی های شهر ونیز در کشور ایتالیا را تماشا می کنیم .

 

[highlight]منبع [/highlight]: boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *