پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۹ - ۱۰:۱۲
ون تسلا

ون تسلا در حالی قرار است تولید شود که این وسیله نقلیه 12 نفر ظرفیت داشته و دارای تجهیزات کاملا الکتریکی است. در…

ون تسلا در حالی قرار است تولید شود که این وسیله نقلیه 12 نفر ظرفیت داشته و دارای تجهیزات کاملا الکتریکی است. در ادامه به این خودوری جدید نگاهی داریم. با ما همراه شوید.

تسلا در حال کار روی خودروهای جدید از جمله نسل دوم رودستر و پیکاپ کاملاً جدید سایبرتراک است. هم‌اکنون به نظر می‌رسد این خودروساز در حال توسعه یک ون مسافری الکتریکی نیز هست.

بر مبنای خبرهای منتشر شده تسلا درگیر توسعه یک تونل پرسرعت است که فرودگاه بین‌المللی اونتاریو را به شهر رانچو کوکامونگا وصل می‌کند.

گفته شده پیشنهاد ارائه شده شامل ساختار تونلی 4.5 کیلومتری با قطر 4.2 متری است که حدود 10.7 متر زیر زمین قرار خواهد داشت. خودروهای الکتریکی داخل این تونل می‌توانند با حداکثر سرعت 204 کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

به منظور کمک به حمل حدود 1200 نفر در روز، یکی از مدیران شهر سن برناردینو گفته که تسلا در حال کار روی یک ون مسافری الکتریکی است. او اشاره زیادی به جزئیات این خبر نداشته اما گفته که این ون خواهد توانست 12 نفر را به همراه اسباب و وسایل حمل کند.

چیز زیادی درباره این ون نمی‌دانیم اما تسلا قبلاً به خودروهای الکتریکی و خودران با ظرفیت حمل افراد زیاد اشاره کرده و گفته که چنین خودروهایی می‌توانند بر پایه نسخه اصلاح شده از تسلا مدل 3 بنا شوند. این خودروها برای حمل حداکثر 16 نفر طراحی شده‌اند.

این پروژه که با نام لوپ فرودگاه اونتاریو شناخته شده طبق تخمین‌ها هزینه‌ای بین 45 تا 75 میلیون دلار خواهد داشت و طی 3 تا 4 سال تکمیل خواهد شد. این تونل می‌تواند بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر از سایر پیشنهاد تکمیل شود.

اگرچه این پروژه هنوز چراغ سبز نهایی را دریافت نکرده اما به نظر می‌رسد هزینه پایین‌تر مدنظر مقامات است. یکی از این افراد می‌گوید:

این چیزی است که می‌تواند نسبتاً سریع و ارزان انجام شود. من فکر می‌کنم پروژه یاد شده روشی عالی برای بهبود کریدورهای حمل‌ونقل ارزان‌قیمت است.

باهم در میهن پست تصاویری از ون تسلا را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *