شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۸

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، گروه پزشکی رسانه ای 35 نفری پزشکان و خبرنگاران رسانه های شیراز همزمان میلاد فرخنده منجی عالم…

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، گروه پزشکی رسانه ای 35 نفری پزشکان و خبرنگاران رسانه های شیراز همزمان میلاد فرخنده منجی عالم بشریت، امام زمان(عج) با هدف ارائه خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی، به جزیره هنگام اعزام شدند.

گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که با همکاری سپاه فجر استان فارس، با تجهیزات کامل آزمایشگاهی و رادیولوژی و داروخانه، از شیراز به جزیره قشم در استان هرمزگان عزیمت کردند، از صبح پنجشنبه تا عصر جمعه با استقرار در جزیره هنگام، ویزیت بیماران در این جزیره را انجام دادند .

طی دو روز گروه پزشکی یاد شده به ویزیت 130 بیمار توسط متخصصان زنان و زایمان پرداختند و یک هزار و 100 نسخه دارویی را تامین کردند.

مراجعه و ویزیت 70 بیمار سرپایی ، ویزیت 180 بیمار توسط پزشکان داخلی ، درمان 400 بیمار توسط پزشکان عمومی ، ویزیت 100 بیمار توسط متخصص ارولوژی ، درمان و ویزیت 200 بیمار چشم پزشکی ، ارائه خدمات رادیولوژی به 45 بیمار ، انجام 70 آزمایش در آزمایشگاه سیار و ویزیت 150 بیمار گوش و حلق و بینی توسط پزشکان این گروه انجام شد.

همچنین متخصصان تغذیه، و کارشناسان بینایی سنجی، مامایی و پرستاری و بیمه ای به ارائه خدمات به ساکنان جزیره هنگام در قالب این گروه کردند.

جزیره هنگام، یکی از جزایر جنوبی خلیج فارس است که ساکنان بومی آن به دلیل دسترسی کمتر به خدمات تخصصی درمانی، کلینیکی و پاراکلینیکی، نیازمند چنین خدماتی هستند.

پیش از این نیز تیم های پزشکی اعزامی از استان فارس، اقدام به ارائه خدمات رایگان به مردم این جزیره کرده بودند.

دکتر محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز در گفت و گو با خبرنگاران هدف از اجرای این برنامه را ارائه خدمات پزشکی به مردم مناطق محروم و توسعه خدمات پزشکی اعلام کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی دارد تا در راستای انجام اهداف متعالی وزارت بهداشت برای توسعه خدمات بهداشتی درمانی به مناطق محروم و رعایت عدالت در ارائه خدمات پزشکی به انجام این قبیل موارد اعزام گروههای پزشکی بپردازد. ک/2

677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.