شنبه، ۱۴ شهریور ۹۴ - ۱۱:۲۳

میهن پست – در مورد ساخت ویلای ریبا ، دیدنی و گرانقیمت ملانا باید گفت که داستان ساخت آن از یک عکس شروع…

میهن پست – در مورد ساخت ویلای ریبا ، دیدنی و گرانقیمت ملانا باید گفت که داستان ساخت آن از یک عکس شروع شد. عکسی که توسط یک عکاس از فلات طبیعی شکل گرفته بر روی شیبی تند در پرا ملان در تیروس یونان گرفته شد. این چشم انداز با ظرافت تمام به دور خود تاب می خورد و پناهگاه کوچکی را خلق می کند که از حرارت محافظت شده و به واسطه بادهایی که از دریا می وزند خنک می شود.

بنابراین این طور بود که والیا فوفا و پاناگیوتیس پاپاسوتیریو معماران این بنا از روی همان عکس، یک سازه تهاجمی مینی مالیستی را به شکلی مدرن – بالهام از طبیعت – طراحی کردند که به زبیایی هرچه تمامتر بر روی فلات جا خوش کرده است.

این ویلای زیبا پلات مستطیل شکلی داشته و به سه حجم مجزا تقسیم می شود. بنابراین به لحاظ بصری در طراحی تاکید بر روی فرم مرکزی بوده است، تمام فعالیت های مشترک نیز در همین محل انجام می شود. حجم مرکزی یاد شده پوشیده از سنگ روستایی است، سقف شیروانی و اجاقی دارد که نمای رو به بیرون و افق را قاب گرفته است.

در توصیف و توضیح بیشتر این ویلا باید گفت که روی هر کدام از طرفین سازه میانی که اندکی مایل است دو فرم سفید واقع شده است، ساختمان بزرگتر که رنگ سفید ماتی دارد حاوی اتاق خواب، سرویس بهداشتی و سایر فضاهای مخفی است، حجم دیگر نیز ناحیه پاسیوی پوشیده ای می باشد. در کنار فضای نشیمن بیرونی، استخر یکپارچه ای قرار دارد  که پیرامون سایت کشیده شده است و در لبه ها پس و پیش شده است.

نکته قابل توجه و معارانه این بنا این هست که «ویلا مانلا» نمای بیرونی سفید رنگی دارد که به انعکاس آفتاب شدید کمک می کند و همزمان تکمیل کنده فضای نشیمن مرکزی با نمای صخره ای است. نمای سنگی، گذشته از اینکه برگرفته از سنت های معماری این منطقه است درجه حرارت داخل را در تمام اوقات به صورت متعادل حفظ می کند. کار طراحی این ویلا به عهده والیا فوفا و پاناگیوتیس پاپاسوتیریو قرار داشته است و عکاسی توسط پیگمالیون کاراتزاس انجام شده است.

با هم در میهن پست تصاویری زیبا و دیدنی از این ویلای ملانا را تماشا می کنیم…

اطلاعات پروژه:

مکان: پرا ملانا، تیروس ارکادیاس، یونان

معماران: والیا فوفا و  پاناگیوتیس پاپاسوتیریو

مهندسی سازه: کراتیمنوس آنتونیوس

مهندسی مکانیک: کابیلیس نیکوس

مساحی توپوگرافیکی: بوکولاس دیمیاریوس، کولوس اوانجلوس

 مساحت سایت : ۶۰۸۵ متر مربع

زیربنای اصلی: ۲۰۵ متر مربع(۱۸۵ متر مربع، خانه اصلی، ۴۸ مترمربع ، فضاهای جانبی)

تاریخ طراحی: ۲۰۱۲

تاریخ تکمیل: ۲۰۱۴

منبع: laymagazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *