سه شنبه، ۲۲ اسفند ۹۶ - ۰۴:۴۹
ویولن آلبرت انیشتین

ویولن آلبرت انیشتین که چندین بار توسط وی برای نواختن موسیقی به کار گرفته شده بود، روز گذشته در یک حراجی در شهر…

ویولن آلبرت انیشتین که چندین بار توسط وی برای نواختن موسیقی به کار گرفته شده بود، روز گذشته در یک حراجی در شهر نیویورک به قیمت 516 هزارو 500 دلار به فروش رفت.

این در حالی است که قبلا از ویولن آلبرت انیشتین خبر چندانی نبوده اما در سال‌ های اخیر بسیاری از لوازم شخصی و خصوصی مورد استفاده این فیزیکدان نابغه در حراج‌ های مختلفی به فروش رفته‌اند اما فروش ویولن شخصی وی با چنین قیمتی بسیار جالب توجه بوده و پنج برابر بیش از رقمی است که در ابتدا تخمین زده شده بود.

آلبرت آینشتین دانشمند و فیزیکدان آلمانی بزرگی بود که تا نسل بشر در هستی باشد نامش و بخصوص یافته های علمی‌اش نیز خواهد بود و تاثیرش نیز در جهش های علمی ماندنی می ماند.به عبارتی دیگر آلبرت آینشتاین که تلفظ صحیح آلمانی نام این دانشمند است در روز ۱۴ مارس سال ۱۸۷۹متولد و او بیشتر به خاطر نظریّه نسبیت و بویژه برای هم‌ ارزی جرم و انرژی(E=mc۲) (که از معروف‌ترین روابط فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت یافت.

ویولن آلبرت انیشتین در ایالت پنسیلوانیا و توسط اسکار استیگر ساخته شده و به آلبرت انیشتین به عنوان برترین دانشمند جهان تقدیم شده بود. این عبارت روی بدنه ویولن مذکور حک شده و در زیر آن سال تحویل ویولن به انیشتین یعنی سال ۱۹۳۳ حک شده است.

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]بیشتر بخوانید : [/tab_title][/tabs_head][tab]زندگی آلبرت اینشتین تحت تاثیر این ۱۰ رخداد جالب رقم خورده است ؟ [/tab][/tabs]

انیشتین بعد از مدتی استفاده از ویولن مذکور آن را به لورنس هیبز هدیه داد که پسر جوان یکی از اساتید دانشگاه پرینستون بود. ویولن مذکور از آن زمان نسل اندر نسل در این خانواده ماندگار شده است.

ویولن آلبرت انیشتین

آلبرت انیشتین از ۶ سالگی نواختن ویولن را آغاز کرد و در ۱۳ سالگی در این زمینه به کمال رسید. وی در سراسر عمر خود به این کار ادامه داد و از چنین کاری احساس شادی و خوشبختی می‌کرد. وی ویولن خود را حتی در مسافرت‌ها به همراه خود می‌برد و البته پیش از این تلسکوپ، ساعت جیبی و اسباب‌بازی‌های بچگی انیشتین به حراج گذاشته و فروخته شده‌اند.

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]بیشتر بخوانید : [/tab_title][/tabs_head][tab]تصاویری جالب و دیده نشده از روز مرگ آلبرت انیشتین ؟ [/tab][/tabs]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *