چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۲

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران حجت الاسلام و المسلمین” احمد شرفخانی” معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی…

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران حجت الاسلام و المسلمین” احمد شرفخانی” معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی اظهار داشت:نماز جماعت به دلیل معنویت و عظمتی که درخود دارد بسیاری از گرفتاری ها و مشکلات اجتماعی را برطرف می کند و بهترین عامل وحدت و یکپارچگی در راه پیشرفت جامعه است.

وی با تشریح اهداف ویژه برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز در امامزادگان و بقاع متبرکه خاطر نشان کرد:گسترش فرهنگ انسان ساز نماز و ترغیب آحاد جامعه به این فریضه الهی ، افزایش اگاهی جامعه نسبت به آداب نماز و ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی بهره مندی از قابلیت های موجود در موقوفات و بقاع متبرکه برای گسترش فرهنگ نماز را یاد آور و خواستار شناسایی و تشویق خیرین در راستای ایجاد وقف های جدید مرتبط با این فریضه الهی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به روزرسانی بانک جامع اطلاعات نماز را از ضروریات سازمان اوقاف دانست و متذکر شد:در این راستا باید اطلاعات کاملی از تعداد امامزادگان و بقاع متبرکه ای که در آنها اقامه نماز جماعت صورت می گیرد به جامعه ارائه شود.

وی لازم الاجرا بودن مصوبات شورای اقامه نماز در استان ها برای ادارات سازمان اوقاف و امور خیریه را مورد تاکید قرار داد و افزود: ضروری است تا در این راستا شورای اقامه نماز در استان ها به صورت منظم تشکیل و مصوبات آن به ادارات شهرستان ها برای اجرا ابلاغ شود.

شرفخانی آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه برای تامین ائمه جماعات امامزادگان و بقاع متبرکه را یاداور شد و گفت:تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با رویکرد احیاء و ایجاد موقوفات مرتبط با نماز در جهت گسترش ،توسعه و ترویج فرهنگ نماز باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ، لزوم تجهیز کتابخانه های امامزادگان و بقاع متبرکه به کتب مرتبط با نماز را متذکر شد و اضافه کرد:به کارگیری مبلغین اعزامی و بومی جهت اقامه نماز جماعت و اجرای مراسم مذهبی و برگزاری خیمه های معرفت با رویکرد تبلیغ و ترویج نماز و تصحیح قرائت نماز در بقاع متبرکه دارای ظرفیت بالا به خصوص در مناسبت های مختلف ضرورت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی همچنین بر تشکیل هسته های یاوران نماز در امامزادگان و بقاع متبرکه و ترغیب و تشویق زائران ، مجاورین و کسبه اطراف این اماکن مقدس برای حضور در نماز جماعت تاکید کرد.

وی درپایان متذکر شد: مسئولان شورای اقامه نماز در استان ها باید با بهره مندی از موقوفات مرتبط و نذور بقاع متبرکه و با جلب همکاری سایر سازمان ها به ویژه ستاد اقامه نماز استان ویژه برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز را در سالجاری اجرایی کنند.

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.