چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۲

به گزارش ميهن پست – عضو هیئت رئیسه اتاق ایران ابعاد جدیدی از خودسوزی اخیر یک صنعتگر ایلامی در جلوی یکی از بانکهای…

به گزارش ميهن پست – عضو هیئت رئیسه اتاق ایران ابعاد جدیدی از خودسوزی اخیر یک صنعتگر ایلامی در جلوی یکی از بانکهای دولتی را اعلام کرد.

محمود اسلامیان در نشست تخصصی سیاست‌های صنعتی و تجاری با ابراز تاسف از خودسوزی منجر به فوت یکی از صنعتگران ایلامی در جلوی یکی از بانکهای دولتی اظهار کرد: من خودکشی را تائید نمی کنم اما باید بررسی شود که چه عواملی دست به دست هم داده که این فرد صنعتگر را مجبور کرده دست به چنین کاری بزند که متاسفانه به فوت وی نیز منجر شده است.

به نقل از ايسنا ، وی توضیح داد: بانک مربوطه قرار بوده به این صنعتگر ایلامی که در زمینه تولید پروفیل فولادی فعالیت می کرد وام 5 میلیارد تومانی بدهد که به طور کامل این رقم را پرداخت نمی کند و در عین حال از وی وثیقه 6 میلیارد تومانی نیز می گیرد که در نهایت وی مشمول جرایم سنگینی می شود که به همین دلیل وی از بانک کمک می خواهد اما گویا بانک مربوطه پاسخگوی وی نبوده است و وی مدت زیادی در مسیر تهران به ایلام در رفت و آمد بوده اما مشکلش حل نشده است. وی در نهایت یک گالن 5 لیتری بنزین را از پمپ بنزین گرفته و توسط آن خودش را آتش زده است که متاسفانه باخبر شدیم پریشب فوت کرده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران در ادامه با انتقاد از سیاستهای مالیاتی کشور اظهار کرد: سازمان مالیاتی عملا تنها از کسانی مالیاتی می گیرد که دارای شناسنامه مشخص هستند که عمدتا نیز شامل تولیدکنندگان می شوند اما برخی دیگر از افراد که درآمدهای میلیاردی نیز دارند به راحتی از پرداخت مالیات فرار می کند. یکی از دوستان بنده که نامش را نمی برم در همین تهران یکی از اتاقهای مادر خود را اتاق کارش کرده و میلیاردی هم درآمد دارد و مالیات نمی دهد. یک بار که آدرس اتاق وی را به جایی دادم وی به شدت به من اعتراض کرد که چرا این کار را کردی!

اسلامیان همچنین با اشاره به تجربه آمریکا در جریان بحران مالی و رکود سال 2008 گفت: واقعیت این است که با دست خالی و بدون خرج کردن نمی توان از رکود خارج شد. آمریکا در جریان بحران مالی 2008 بالغ بر 805 میلیارد دلار پول به بخشهای مختلف به ویژه صنایع این کشور تزریق کرد که در نهایت این اقدامات منجر به خروج آمریکا از رکود شد.

وی اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر علاوه بر تمام مشکلاتی که وجود دارد با کارآفرینان و سرمایه گذاران کشور خیلی بد برخورد می شود و احترامی به آنها گذاشته نمی شود.

یک دیدگاه برای “يك صنعتگر ایلامی دست به خودسوزی زد + جزئيات”

  1. محندث بیترف گفت:

    حدود3سال پیش دولت وامهای میلیاردی از طریق بانک کشاورزی وجهاد کشاورزی به کشاورزان اعطا کرد!!!ولی خدا نبخشد اونایی رو که به ناحق وامهای 500،600میلیونی به افراد خاص دادند،اونهم وام از نوع تبصره ای بدون سود،که بعدیش رفتند چاه کشاورزی خریدند،از امثالی مثل من که پول خرید کود برای درختام نداشتم،مجبور شدم قسمتی از زمینهام رو به نصف قیمت در معرض فروش بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.