دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۰

به گزارش ایرنا، مسعود نصوری روز یکشنبه درجمع اعضای هیات تجاری وسرمایه گذاران ترکیه افزود: با توجه به مراودات دیرینه ایران و ترکیه،…

به گزارش ایرنا، مسعود نصوری روز یکشنبه درجمع اعضای هیات تجاری وسرمایه گذاران ترکیه افزود: با توجه به مراودات دیرینه ایران و ترکیه، نگاه جدی دولت های دو کشور به گسترش روابط تجاری و نگاه ویژه وزیر نفت ایران به ایجاد زمینه حضور سرمایه گذاران و حمایت از آنان امیدواریم در سال جاری پارس جنوبی میزبان سرمایه گذاران ترکیه ای باشد.

وی اضافه کرد: موقعیت استراتژیک پارس جنوبی یکی از مهمترین امتیازات برای حضور سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در این منطقه است.

نصوری گفت: مجتمع بندری پارس با داشتن به روزترین ناوگان و تجهیزات دریایی و تجاری، فرودگاه بین المللی خلیج فارس با تجهیزات فرودگاهی روز دنیا و جابه جایی بار و مسافر و موارد متعدد دیگری برای تسهیل شرایط حضور سرمایه گذاران از مهمترین امتیازات حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این منطقه عظیم صنعتی و اقتصادی به شمار می رود.

هیات اقتصادی 62 نفری ترکیه به ریاست رییس اتاق بازرگانی و تجارت استان ازمیر این کشور صبح امروز (یکشنبه) از طریق فرودگاه عسلویه وارد استان بوشهر شده و پس از بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و نشست با مسوولان این منطقه عازم بوشهر شدند.

این هیات یکشنبه شب در بوشهر در نشستی به میزبانی اتاق بازرگانی و صنعت ومعدن استان بوشهر به تبادل اطلاعات پرداخته و به بحث و گفت وگو در زمینه های مشترک کاری می پردازند.

از دیگر برنامه های هیات اقتصادی ترکیه در استان بوشهر بازدید از حوزه نخیلات، پرورش ماهی و میگو، منطقه ویژه اقتصادی، اداره بنادر و دریانوردی و جلسه با استاندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی بندر بوشهر است.ک/2

539/ 3404

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *