شنبه، ۰۹ فروردین ۹۹ - ۰۷:۵۵
پارک آی ام جی IMG

پارک آی ام جی IMG در شهر دبی قرار دارد و در حقیقت پارکی سرپوشیده است که می توانید در آن به گشت…

پارک آی ام جی IMG در شهر دبی قرار دارد و در حقیقت پارکی سرپوشیده است که می توانید در آن به گشت و گذار بپردازید. برای مشاهده تصاویر در ادامه با ما همراه شوید.

پارک آی ام جی IMG دبی را به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های موضوعی سر پوشیده ی دنیا است. این شهربازی فوق العاده یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های دبی است که سالانه بسیاری از گردشگران و توریست هایی که به این شهر می آیند، حتما به این پارک هم سری می زنند. برای یک ماجراجویی فوق العاده آماده اید؟ با الی گشت در این ماجراجویی همراه باشید تا به اتفاق هم پارک آی ام جی دبی را خوب بگردیم.

پارک آی ام جی IMG

همانطور که گفتیم، آی ام جی بزرگ ترین پارک هیجان انگیز سرپوشیده در سراسر دنیا است که در دبی ساخته شده است. آی ام جی یا دنیای ماجراجویی دبی (IMG Worlds of Adventure) یک پارک موضوعی سرپوشیده است. این پارک به ۴ قسمت مختلف تقسیم می‌ شود. با این که هر کدام از قسمت های این پارک بسیار جذاب هستند اما در بین این ۴ قسمت، ۲ قسمت هستند که به ۲ اسم مشهور در دنیای کارتون ها اختصاص یافته و از مشهوریت بسیار زیادی برخوردار هستند.

این ۲ بخش عبارتند از کارتون نتورک (Cartoon Network) و مارول (Marvel) که بسیار معروف هستند. می خواهیم که در ادامه شما را با قسمت های مختلف پارک آی ام جی دبی برای ماجراجویی های مختلف به شما معرفی نماییم. در این پارک، بلوار آی ام جی و دره ی گمشده ی دایناسورها بسیار معروف و محبوب هستند و به طور معمول بسیار شلوغ هستند.

البته باید این را بگوییم که این دو قسمت دقیقا بر اساس طراحی گروه طراحی آی ام جی ساخته و پرداخته شده است و از جایی کپی برداری نشده اند. دمای هوای این پارک روزانه به صورت منظم کنترل می ‌شود. این مجموعه وسعتی معادل با ۱۴۰ هزار مترمربع را در خود دارد. این پارک تفریحی و موضوعی در طول روز می ‌تواند از ۲۰ هزار گردشگر و توریست میزبانی نماید.

پارک آی ام جی IMG

پارک آی ام جی دبی در واقع مجموعه ا‌ی بزرگ است که برای ماجراجویی در خود، هزاران جاذبه‌ ی تفریحی هیجان انگیز همچون: انواع ترن های هوایی و وسایل بازی هیجان ‌انگیز و جذب کننده با موضوع کاراکترهای کارتون نتورک و ابر قهرمان‌های مارول و دایناسورهای متحرک دارد. این پارک دارای مجموعه ‌ی سینمایی با ۱۲ پرده، رستوران‌ و فروشگاه‌ های کوچک و بزرگ هستند که تنها ابعاد رفاهی این مجموعه هستند.

تم های این پارک متفاوت هستند و دارای موضوعاتی همچون: مارول، ماجراجویی در دنیای دایناسورهای گمشده و دره ‌ی گمشده، کارتون نتورک و بلوار آی ام جی می باشد. این پارک معروف، بخشی از پروژه ‌ی شهر عربی و بخشی از دبی ‌لند است که به خاطر وجود و بروز بحران مالی در سال ۲۰۰۸ متوقف شد. این پارک در حال حاضر ۳/۶ میلیارد درهم ارزش دارد.

این مجموعه در منطقه‌ ی تجاری، تفریحی و مسکونی شهر عربی در مسیر شیخ محمد بن زاید قرار گرفته است. پارک آی ام جی، به صورت کلی دارای ۱۷ وسیله‌ ی تفریحی با موضوعی متفاوت است.

پارک آی ام جی IMG

همان طور که پیش از این گفتیم، این پارک از چهار بخش موضوعی تشکیل شده است و علاوه بر این یک مجموعه ‌ی سینمایی ۱۲ پرده‌ای هم دارد. این پارک به طور معمول روزانه ۱۰ هزار بازدید کننده دارد و به صورت کلی گنجایش ۲۰ هزار نفر را در خود دارد. حال به معرفی چهار بخش مختلف پارک می پردازیم. بخش کارتون نتورک در واقع بخش اول پارک آی ام جی دبی است. این قسمت بر اساس شخصیت‌ های کارتونی نتورک طراحی شده است.

در این مجموعه از پارک، اولین سینمای ۵ بعدی دنیا با نام بن ‌تن و بزرگ ترین فروشگاه بن ‌تن دنیا واقع شده است. انواع رستوران، تعدادی فروشگاه و نمایش ‌های زنده از دیگر تفریحات این بخش از پارک هستند. بخش مارول، بخش دوم این پارک است. مارول بر اساس کاراکترهای محبوب مارول طراحی و ساخته شده است. در این بخش از تفریحات هیجان انگیز و جذابی با محوریت شخصیت ‌هایی همچون هالک، اسپایدر من، ثور و بسیاری از شخصیت های کارتونی محبوب دیگر وجود دارد که بی شک شما می توانید از آن بسیار لذت ببرید.

به یاد داشته باشید که در این قسمت از پارک هم رستوران‌ها و فروشگاه‌های موضوعی وجود دارد. ماجراجویی دایناسوری در دره‌ی گمشده (Lost Valley-Dinosaur Adventure) را به عنوان سومین بخش از پارک آی ام جی دبی باید در نظر بگیریم. این بخش که مالکیت معنوی آن در اختیار شرکت آی ام جی است دارای رولر کوسترهای مختلف و دایناسورهای متحرک است و البته رستوران و فروشگاه های مختلف هم دارد.

در آخر به چهارمین بخش از پارک می رسیم. این قسمت از پارک، قسمتی برای خوشامد گویی به گردشگران و راهنمایی آنها برای ادامه‌ ی ماجواجویی در بخش ‌های متفرقه و فرعی پارک است. ما حتما پیشنهاد می کنیم که برای ماجراجویی در این پارک به بخشی به عنوان هتل تسخیر شده وجود دارد. فکر می کنیم که دلیل هیجان و ترس این قسمت را درک کرده باید و عزمتان رابرای رفتن به این قسمت در پارک آی ام جی دبی گرفته باشید.

از مزایایی که این پارک برای مراجعینش در نظر گرفته است اسن است که دراین پارک شما می توانید از پارکینگ رایگانی که در این مجموعه وجود دارد و دارای ظرفیت بسیار بالایی نیز می باشد، استفاده نمایید. با این که این مجموعه بسیار امن است و همه ی وسایل آن از سطح کیفیت و ایمنی بالایی برخوردارند اما در این مجموعه مرکز کمک‌ های اولیه در بخش دره‌ ی گمشده آماده‌ ی پاسخگویی و خدمت‌ رسانی به بازدید کنندگان است تا اگر از فرط هیجان کسی غش کرد، بتوانند به سرع مراحل درمان را بر روی او آغاز کنند.

در این پارک از وسایلی همچون: مواد محترقه مثل انواع وسایل آتش ‌بازی، داروهای غیرمجاز و مواد مخدر، لباس‌ های کارتونی، حیوانات خانگی، اسکیت، اسکوتر یا کفش‌ های چرخ ‌دار، صندلی ‌های تاشو، سلفی‌ استیک و سه ‌پایه می باشد.

این مجموعه در مسیر شیخ محمد بن زاید در کنار دهکده ‌ی جهانی و در مرکز دبی قرار گرفته است. این مجموعه در تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۶ افتتاح شد و ۱۴۰ هزار متربع هم مساحت دارد. پارک آی ام جی دبی درتمام طول سال فعال است. اگر به این پارک رفتید و خود را آماده ی ماجراجویی کردید، حتما تجربیات هیجان انگیز خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *