یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۴

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ مسافران فرودگاه دوسلدورف آلمان، از این پس می توانند از دستگاه خودکار پارک خودرو موسوم به “ری”…

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ مسافران فرودگاه دوسلدورف آلمان، از این پس می توانند از دستگاه خودکار پارک خودرو موسوم به “ری” در این فرودگاه بهره ببرند.

ابتدا باید دستگاه را توسط یک اپلیکیشن ویژه رزرو کرد. سپس مسافر، خودروی خود را در منطقه مخصوص در پارکینگ می‌گذارد و تایید می‌کند که خودرو خالی و آماده حمل است. سیستم خودکار پارکینگ، با استفاده از اسکنر لیزری، اندازه خودرو را محاسبه و مکان مناسب برای پارک شدن را تعیین می‌کند.

توماس نیجل سازنده نرم افزار گفت: البته شیوه پارک خودروها توسط این سیستم باعث صرفه جویی در جا می‌شود. به این ترتیب، چهل تا شصت درصد، فضای بیشتر در دسترس قرار می‌گیرد که بسیار مهم است، بویژه در فرودگاه‌ها و شهرهای بزرگ. هدف ما بهینه سازی فضا است.

این کار شبیه بازی تتریس با خودروهای واقعی است. روبات‌ها قادر به حمل خودروها تا سه تن هستند.

توماس کاتر سخنگوی فرودگاه دوسلدورف در مورد طرح‌های آینده می‌گوید: این برای ما بعنوان یک مرحله آزمایشی است. ما ۲۴۹ جای پارکینگ به ربات ها اختصاص داده ایم. اگر این طرح به خوبی پیش برود، همانگونه که انتظارش را داریم، این سیستم را در دیگر منطقه‌های پارک خودرو گسترش خواهیم داد.

هنگامی که مسافران از سفر برمی‌گردند، خودرو به آنها تحویل داده می‌شود، در واقع این سیستم مانند بخش سپردن چمدان‌ها عمل می‌کند.
 
هزینه این سرویس ۲۹ یورو در روز یا چهار یورو در ساعت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.