چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۹۸ - ۰۹:۰۶
پارک هیتاچی Hitachi

پارک هیتاچی Hitachi یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در کشور ژاپن است که در سفر به این مکان باید از آن دیدین…

پارک هیتاچی Hitachi یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در کشور ژاپن است که در سفر به این مکان باید از آن دیدین کنید. برای تماشای تصاویر در ادامه با ما همراه شوید.

دنیا به این باور رسیده است که ژاپن با دیگر کشور های دنیا فرق دارد. وقتی صحبت از ژاپن می شود از متفاوت بودن آن بحث به میان می آید. ژاپن اتحاد ملی و حس مشترک همگانی بسیار بالایی دارند و این در حفظ و نگهداری مناطق فضای عمومی به خصوص فضای سبز آن ها تاثیر گذاشته است.

هزار و یک دلیل برای سفر به ژاپن وجود دارد. این بار به سراغ پارک گل رنگارنگ هیتاچی ژاپن می رویم. عجیب است ولی رنگ گل های این پارک هر فصل تغییر می کند. با حضور فصل های مختلف رنگ های گل ها تجربه متفاوتی به بازدید کنندگان می دهد.
مختصری درمورد پارک هیتاچی ژاپن

پارک هیتاچی Hitachi یک پارک ساحلی است. در فضایی به مساحت ۱۹۰ هکتار رو به اقیانوس آرام منتظر بازدید کنندگان خود نشسته است. این پارک در شهر هیتاچیناکا (Hitachinaka) در استان ایباراکی (Ibaraki) قرار گرفته است.

از آن جایی که جریان های هوای گرم و سرد در نزدیکی دریای کاشیما در اقیانوس آرام به هم می رسند، گیاهان متنوعی از شمال و جنوب ژاپن در این پارک قابلیت رویش پیدا می کنند.

به همین دلیل پارک هیتاچی ژاپن گل های مخصوص فصل های مختلف را در خود پرورش می دهد و خود را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است. همچنین در باغ عیش (Pleasure Garden) چرخ و فلکی به ارتفاع ۱۰۰ متر از سطح دریا در آن جا واقع است که منظره بسیار دلنشینی از پارک ارائه می دهد.

همچنین ۲۸ جاذبه گردشگری دیگر در این پارک وجود دارد که آن را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب خانواده ها تبدیل کرده است. در گذشته این پارک یک فرودگاه نظامی به نام میتوهیگاشی (Mitohigashi Airport) بود.

پس از جنگ این مکان به محل هدف گذاری های بمبی ارتش نظامی آمریکا قرار گرفت. طی این حملات مردم بسیاری کشته شدند. پس از پس گرفتن این منطقه توسط ژاپنی ها مردم تصمیم گرفتند تا صلح و آرامش را به این منطقه باز گردانند.

به همین دلیل در سال ۱۹۷۳ با تاسیس پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، آن را سمبل صلح انتخاب کردند. تپه هایی که سال ها قبل مورد اصابت بمب و تیراندازی ها جنگ قرار گرفته بود جایش را به گل های رنگارنگ داد که در تمامی فصول پابرجا هستند.

پارک هیتاچی ژاپن مناسب تمام فصل ها است. اما بهترین زمان برای بازدید فصل بهار آن است. در فصل بهار گل های پارک به رنگ های رنگین کمان تبدیل می شود. تقریبا تمام رنگ ها را در سطح پارک مشاهده خواهید کرد. پارک هیتاچی جزو جاذبه های گردشگری ژاپن است که نباید از دست بدهید.

باهم در میهن پست تصاویری از پارک هیتاچی Hitachi ژاپن را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: hitachikaihin[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.