چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۶

به گزارش میهن پست – بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران می‌گوید تمدید قرارداد مربی با کلاسی مثل کارلوس کی‌روش برای تیم ملی…

به گزارش میهن پست – بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران می‌گوید تمدید قرارداد مربی با کلاسی مثل کارلوس کی‌روش برای تیم ملی در صورت بی توجهی به تیم‌های پایه به درد فوتبال ایران نمی‌خورد. پاشازاده همچنین می‌گوید اگر بخواهیم با بدبختی پول قرارداد کی‌روش را فراهم کنیم مثل این است که یک ماشین مدل بالا بخریم ولی پول بنزین آنرا نداشته باشیم.

مهدی پاشازاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص توافق فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش برای تمدید قرارداد وی اظهار کرد: تمدید قرارداد کی‌روش نمی‌تواند بد باشد. وی مربی شناخته شده و مطرحی است ولی مسئله این است که آیا ما پولی داریم که به کی‌روش بدهیم یا می‌خواهیم با بدبختی و بیچارگی قرارداد سرمربی تیم ملی را فراهم کنیم؟

وی افزود: در اینصورت مثل این است که یک ماشین مدل بالا بخریم ولی شب نان برای خوردن نداشته باشیم و یا پولی نباشد که برای بنزین ماشین بپردازیم. وقتی ما به تیم‌های پایه نمی‌رسیم مربی با کلاس به دردمان نمی‌خورد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در ادامه، خاطرنشان کرد: کی‌روش خودش را خیلی خوب با بازار و سیاست ایران وفق داد. او مثل خیلی از مربیان و بازیکنان داخلی خوب فهمید که چطور بازار را دست بگیرد و حتی قیمت خودش را بالا ببرد. در صورتی که تیم ملی در جام جهانی قبلی هم همین نتیجه را گرفته بود. ما از لحاظ نتیجه در جام جهانی برزیل کار خاصی نکردیم و فقط یک مقدار در بحث سازماندهی دفاعی موفق بودیم.

پاشا زاده:از نظر من تمدید قرارداد کی‌روش بد نیست ولی وقتی پول نداریم، این کار بی فایده است. همین پولی که قرار است به کی‌روش بدهند در تیم‌های امید و جوانان سرمایه گذاری کنند تا 10 سال دیگر نتیجه بگیریم

پاشا زاده:از نظر من تمدید قرارداد کی‌روش بد نیست ولی وقتی پول نداریم، این کار بی فایده است. همین پولی که قرار است به کی‌روش بدهند در تیم‌های امید و جوانان سرمایه گذاری کنند تا ۱۰ سال دیگر نتیجه بگیریم

پاشازاده در پاسخ به این سئوال که “آیا با این تفاسیر تمدید قرارداد کی‌روش را به صلاح فوتبال ایران نمی‌داند”؟ گفت: از نظر من تمدید قرارداد کی‌روش بد نیست ولی وقتی پول نداریم، این کار بی فایده است. همین پولی که قرار است به کی‌روش بدهند در تیم‌های امید و جوانان سرمایه گذاری کنند تا ۱۰ سال دیگر نتیجه بگیریم.

وی ادامه داد: ما باید اول پایه کار را درست کنیم. باید اول سراغ باشگاه‌ها و لیگ برویم و بعد کار را در تیم ملی شروع کنیم. در حالی که ما اول سراغ تیم ملی رفته‌ایم در حالی که باشگاه‌های ایران “اندر خم یک کوچه‌اند”.

بازیکن پیشین تیم ملی تاکید کرد: اینکه کی‌روش بماند خوب است ولی در صورت عدم توجه به تیم‌های پایه، حضور کی‌روش هم نتیجه‌ای زودگذر و سطحی خواهد داشت. به نظرم اگر مبلغ قرارداد کی‌روش را صرف تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید کنیم بهتر است. نباید اینطور باشد که تمام پول را به سرمربی تیم ملی بدهیم ولی تیم‌های پایه حتی لباس هم برای پوشیدن نداشته باشند و با بدبختی به اردو بروند.

پاشازاده در بخش دیگری از صحبت‌هایش، درباره عدم حضورش در کادر فنی استقلال و جایگزینی محمود فکری به جای وی اظهار کرد: تصمیم ندارم در اینباره حرفی بزنم. من فعلا درگیر کارهای شخصی هستم. متاسفانه بعضی از رسانه‌ها به من انگ زدند که با التماس به استقلال رفته‌ام در حالی که من هیچ وقت در فوتبال به کسی التماس نکردم و آویزان کسی نبودم.

وی افزود: باشگاه استقلال و امیر قلعه نویی به من احترام گذاشتند. ولی من تصمیم گرفتم که در تیم نباشم. من نه مشکلی با قلعه نویی دارم و نه با اطرافیان وی. به هر حال برای این تیم آرزوی موفقیت دارم.

بازیکن پیشین تیم استقلال درباره اینکه گفته می‌شود به خاطر بحث دستیار اول و دومی قهر کرده و حاضر نشده در استقلال کار کند، گفت: من اصلا در استقلال مشغول کار نشدم که بخواهم قهر کنم. سر مسائلی به توافق نرسیدم که به موقع درباره آنها حرف خواهم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.