شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۳:۴۵

پارک جنگلی “النگدره” گرگان با حضور اعضای مؤسسه “بی‌نشان‌ها”، تشکل‌های محیط‌زیستی گرگان، مدیریت و کارکنان اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان پاکسازی شد. به…

پارک جنگلی “النگدره” گرگان با حضور اعضای مؤسسه “بی‌نشان‌ها”، تشکل‌های محیط‌زیستی گرگان، مدیریت و کارکنان اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان پاکسازی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل مهاجر مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در این مراسم گفت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همواره به عنوان یکی از معضلات محیط‌زیست به دلیل ایجاد آلودگی‌های آب و خاک و بر هم خوردن چهره زیبای طبیعت الهی مورد توجه جدی بوده و چگونگی برخورد با این موضوع در دستور کار این اداره کل قرار داشته است.

مهاجر با اشاره به لزوم طراحی و اجرای بسترهای فرهنگ‌سازی در این زمینه تصریح‌کرد: اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان در راستای اجرای یک برنامه فرهنگی پاکسازی از پارک جنگلی النگدره با کمک مؤسسه بی‌نشان‌ها را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه‌داد: از نظر مشارکت مردم در جمع‌آوری زباله این امر نقطه مثبتی بوده و از سویی رهاسازی زباله در طبیعت خبر خوشایندی برای محیطزیست استان و علاقه‌مندان به طبیعت نیست.

مهاجر گفت: اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان موضوع فرهنگ‌سازی در جلوگیری از رهاسازی زباله‌ها در طبیعت را از نوروز امسال با اجرای طرح مسیر سبز – ساحل پاک آغاز کرده و اجرای چنین برنامه‌هایی همچنان در برنامه‌های این اداره کل قرار دارد.

در مراسم پاکسازی طبیعت النگدره، اعضای شورای شهر گرگان، معاونان و مشاورین اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان، مشاور جوان استاندار گلستان و جمعی از مسئولان و علاقه‌مندان به طبیعت حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، مسئولان مؤسسه “بی‌نشان‌ها” به همراه 150 نفر از اعضای این مؤسسه، طبیعت دوستان و علاقه‌مندان، تشکل‌های محیط‌زیستی گلستان و مدیران و کارکنان اداره کل حفاظت محیط‌زیست گلستان روزگذشته با حضور در پارک جنگلی النگدره گرگان در یک برنامه فرهنگی نسبت پاکسازی زمین از زباله‌های رها شده، اقدام کردند. در پایان این برنامه دو پرنده ‘دلیجه’ و ‘شبگرد’ که مدتی به دلیل آسیب‌دیدگی با تشخیص دامپزشک معتمد اداره کل نگهداری می‌شدند به دست دو نفر از اعضای مؤسسه “بی‌نشان‌ها” آزاد شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.