سه شنبه، ۱۶ آبان ۹۶ - ۰۳:۴۸
پاکسازی میدان مین

استفاده از باکتری های درخشان روش جدید محققان برای عملیات های پاکسازی میدان مین است. تاکنون در شرایط اضطراری برای انجام چنین عملیات هایی…

استفاده از باکتری های درخشان روش جدید محققان برای عملیات های پاکسازی میدان مین است. تاکنون در شرایط اضطراری برای انجام چنین عملیات هایی از روش های خطرناکی همچون بهره گیری از انسان ها و یا ربات ها استفاده می شد . اما حالا با این اختراع جان انسان های زیادی نجات خواهد یافت . در ادامه با میهن پست همراه شوید .

پاکسازی میدان مین با استفاده از این روش جدید به سادگی انجام خواهد شد . محققان اکنون با دستکاری ژنتیکی باکتری‌ ها موفق شدند  آنها را در مقابل بخارات انفجاری تراوش شده از مین‌ های زمینی حساس کنند . بطوریکه در چنین شرایطی و زیر تابش نور لیزر از خود نور ساطع می کنند .

پاکسازی میدان مین

این محققان در حقیقت باکتری های دستکاری شده را درون دانه های پلیمری جاسازی کرده و در هنگام عملیات های  پاکسازی میدان مین آنها را روی مکان های مشکوک می پاشند . سپس با استفاده از یک سیستم اسکن لیزری محل دقیق مین های زمینی را مشخص می کنند. با مشخص شدن مکان دقیق هر کدام از مین ها خنثی کردن آنها بطوریکه کسی آسیبی نبیند به سادگی امکان پذیر است .

پاکسازی میدان مین

جالب است بدانید به تازگی از این روش جدید برای پاکسازی میدان مین در یک محیط نظامی واقعی استفاده شده و طبق گفته محققان باکتری های درخشان و اسکن لیزری توانسته اند به درستی مکان تمامی مین های مدفون شده را شناسایی کنند .

پاکسازی میدان مین

استفاده از مین به عنوان یک تاکتیک نظامی بسیار بحث‌ برانگیز است. مین‌ ها تفاوتی بین نظامیان و غیرنظامیان قائل نیستند و پس از پایان درگیری هم همچنان خطرناک باقی‌ مانده و زمین‌ ها را تا مدت ها گذرناپذیر و غیرقابل استفاده می‌ کنند. در بسیاری از موارد هم مکان دقیق مین‌ گذاری مشخص نیست و این کار مین‌ روبی را دشوار و آهسته می‌ کند. این خطرات باعث شده تا مناطق دارای زمین‌ های مین‌ گذاری‌شده با مشکلات بزرگی در زمینه سکونت مجدد، کشاورزی و گردشگری روبرو باشند. تلاش بین‌ المللی برای منع کاربرد مین به ویژه مین‌ های ضدنفر در قالب پیمان اتاوا در سال ۱۹۹۷ با نام کامل کنوانسیون ممنوعیت استفاده، تولید، انبار و نقل‌ و انتقال مین‌ های ضدنفر و نابودی آنها متجلی شده‌ است. تاکنون ۱۵۶ کشور با امضای این پیمان بین‌ المللی پذیرفته‌ اند که از تولید، استفاده، طراحی، ذخیره و تجارت مین‌ های ضدنفر خودداری کنند. در بین کشورهایی که به این پیمان نپیوسته‌ اند سه عضو دائم شورای امنیت؛ چین، روسیه و آمریکا هم قرار دارند. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۰ کمپین نظارت بر مین‌ های زمینی ۱۲ کشور چین، کوبا، هند، ایران، میانمار، کره شمالی، کره جنوبی، پاکستان، روسیه، سنگاپور، آمریکا و ویتنام همچنان تولیدکننده مین ضدنفر هستند. البته چین، آمریکا، ویتنام و ایران اعلام کرده‌ اند که هم‌اکنون در حال تولید مین ضدنفر نیستند.

[highlight]منبع   [/highlight]seeker

5 دیدگاه برای “پاکسازی میدان مین به کمک باکتری های درخشان امکان پذیر شد + عکس”

 1. زانيار گفت:

  عالیه 👍👍

 2. سپهر گفت:

  تلفات جانی به حداکثر میرسه

  1. رادمهر گفت:

   همینطور مالی

 3. نوروزي گفت:

  ایول خیلی عالیه

 4. نازنين گفت:

  راحت و بی خطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.