چهارشنبه، ۰۹ مهر ۹۹ - ۱۰:۳۵
پاکسازی مین‌ های جنگی

سلاح لیزری جدید نیروی هوایی آمریکا می تواند عملیات پاکسازی مین‌ های جنگی در محیط های مختلف را به خوبی انجام دهد. در…

سلاح لیزری جدید نیروی هوایی آمریکا می تواند عملیات پاکسازی مین‌ های جنگی در محیط های مختلف را به خوبی انجام دهد. در ادامه با بررسی این خبر با ما همراه شوید.

نیروی هوایی آمریکا در حال کار بر روی ساخت یک وسیله نقلیه لیزری است که می‌تواند مین‌های زمینی، بمب‌ها و سایر مواد منفجره را از فاصله ۳۰۴ متری پاکسازی کند.

این وسیله نقلیه که مجهز به لیزر است، می‌تواند مین‌ها و بمب‌ها را از فاصله ۳۰۴ متری منفجر کند.شرکت “پارسونز”(Parsons) که در ویرجینا قرار دارد، یک قرارداد ۴۰ میلیون دلاری برای توسعه سیستم بازیابی “RADBO” کسب کرد. زمانی که این سیستم تکمیل شود، قادر خواهد بود از فاصله ۹۸۴ فوتی شلیک کند.

بنابر اعلام شرکت پارسونز، این لیزر به اندازه‌ای قدرتمند است که بتواند مهمات کوچک از جمله بمب‌های خوشه‌ای، مین‌های زمینی، بمب‌هایی با هدف کلی و توپخانه‌ها را نابود کند.

پاکسازی مین‌ های جنگی

پاکسازی مین‌ های جنگی

این سیستم که برای پاکسازی بمب‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، از یک ماشین پیاده‌ نظام مقاوم در برابر مین، سلاح لیزری سه کیلوواتی و یک بازو تشکیل شده که می‌تواند آوار و یا سایر موانع را از سر راه بردارد.

شرکت “پارسونز” اعلام کرد که سلاح ساخت آن‌ها محصولات جنگی را دچار تحول خواهد کرد.این شرکت اعلام کرد که از همکاری با نیروی هوایی آمریکا برای توسعه یک فناوری که می‌تواند مواد منفجره را پاکسازی کند، بسیار مفتخر است.

سلاح لیزری “RADBO” در آلاباما در حال توسعه است و انتظار می‌رود که ساخت آن در سال ۲۰۲۳ میلادی تکمیل شود.تخمین زده می‌شود که حدود ۸۰ میلیون مین فعال زمینی در سراسر جهان جود دارد. سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر به دلیل این مین‌ها زخمی، معلول یا کشته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *